Výhody broskví a zdravotní rizika. Historie, popis, obsah kalorií a další užitečné vlastnosti broskve.

Broskve a přínosy pro zdraví

Historie známých lidí s divokou broskví začala před 4 tisíci lety ve vzdálené Číně. Číňané pěstovali a starali se o tyto nádherné stromy, domestikovali broskev a již v této podobě se rozšířili v Indii, Íránu a mnoha asijských zemích. Díky Alexandru Velikému se broskvová kultura dostala na jihoevropské země a později do střední Evropy. Ale nejlepší ze všech je, že broskve rostou v zemích s tropickým podnebím, které jsou největšími vývozci na světě - Čína, Indie, Itálie, Řecko.

Složení: broskev


Broskvové stromy patří do růžové rodiny, stejně jako třešně, švestky a meruňky. Plody tohoto stromu jsou kulaté, se sametovou kůží, atraktivní, aromatické, osvěžující, velmi šťavnaté a chutné. Mudrci věřili, že broskve jsou schopné dávat mládí a prodlužovat život člověka. A ne nadarmo! Vědci prokázali, že za krásným vzhledem ovoce jsou obrovské výhody..

Fotografie: broskve na větvi.

Fotografie: broskve na větvi.

Broskve obsahují obohacující vitamín C. Proto se doporučují lidem náchylným k ARVI, nachlazením, lidem s nízkou imunitou. Po utrpení nemocí broskve a broskvová šťáva rychle doplní nedostatek vitamínu C a dodají sílu k uzdravení..

Broskve

Vitaminy B obsažené v ovocích zlepší metabolismus a fungování nervového systému.

34

Pro-vitamín karoten dodá vaší pokožce krásu, hebkost a jemnost.

Kyselina nikotinová (vitamin PP) pomůže lidem s gastrointestinálními problémy. Jíst broskve může zvýšit kyselost žaludku a pití malého džusu na lačný žaludek může zbavit zácpy..

Broskve

U žen je největší hodnotou broskve vitamin E, který je zodpovědný za krásu vlasů, nehtů a je silným antioxidantem. Ke zlepšení pohody během těhotenství potřebujete jen pár broskví denně..

Broskve

Vitamín K obsažený v broskvích, zvaný vitamín mládí, zlepšuje funkci ledvin a jater.

28

Díky fosforu a draslíku obsaženému v ovoci se zlepšuje funkce mozku, zvyšuje se účinnost a zdravotní stav se vrací k normálu. Soli draslíku a železa zajišťují dobrou funkci srdce a zlepšují stav krevních cév, zvyšují hladinu hemoglobinu.

Broskve

Broskve jsou diuretiky, proto jsou indikovány u lidí s problémy s urolitiázou.

Broskve

Lahodné a krásné ovoce zlepšuje náladu, pomáhá zbavit se deprese. Pomoc při léčbě dny, revmatismu.

Broskve

Broskve jsou bohaté na éterické oleje a semeno obsahuje unikátní mandlový olej, který se používá v kosmetologii, medicíně a potravinářství.

Kromě toho, že broskvové plody jsou chutné a zdravé pro použití v čerstvém stavu, se často používají při vaření. Existuje mnoho tradičních a originálních receptů na výrobu kompotů, sladkých džemů, sušeného ovoce, koláčů, krémů, zmrzliny a dokonce i broskvového vína..

Broskve jsou velmi nízkokalorické ovoce, pouze 46 kcal na 100 gramů produktu. Broskev zaujímá v dietní výživě zvláštní místo díky vysokému obsahu vody (asi 80%) a vláknině.

Broskve

Ale s využitím broskví s výhodou nezapomeňte na druhou stranu mince. Tyto plody mohou být škodlivé. Neměli by je používat alergici, lidé s diabetes mellitus, lidé s vysokou kyselostí žaludku a náchylní k obezitě (kvůli vysokému obsahu cukru)..


Podívejte se na podobné recepty

» » Výhody broskví a zdravotní rizika. Historie, popis, obsah kalorií a další užitečné vlastnosti broskve.