Konzervované broskve

Za oknem léto, které nám dává spoustu ovoce, bobulovin a zeleniny. Toto je nejbohatší období roku a vy chcete na toto bohatství zásobovat dlouhou dobu, abyste si v zimě mohli vzpomenout na letní dny, slunce a teplo. Konzervování je způsob, jak udržet léto ve sklenici. Broskvová sezóna nyní začala. Je čas uchovat broskve na zimu. Dnes to uděláme..
Konzervované broskve v cukrovém sirupu na zimu, recept s fotografií, kterou navrhuji, je lahodný dezert. Mohou být použity k výrobě koláčů, koláčů a koláčů jako náplně. Pokud péct sušenkový dort a zabalit ho konzervované broskve, lehce rozmazaný krémem na tvaroh, dostanete lahodnou sušenkovou rolku, která potěší celý váš domov i vaše hosty. Podávání broskví ve šlehačkovém sirupu vytváří dezert, který odmítnou ani dospělí, ani děti..
Jak vidíte, broskve lze použít k výrobě různých dezertů. Hlavní věc je, že je máte. Obecně platí, že broskvové období není zbytečné, musíte zavřít alespoň několik sklenic jasného, ​​slunečného a chlupatého ovoce.


Ingredience pro výrobu konzervovaných broskví

Složky na 0,5 l mohou:
- čerstvé broskve,
- půl sklenice cukru,
- voda.

Doba vaření: asi 1 hodinu (s ohledem na to, že broskve budou sterilizovány po dobu 15 minut)
Obtížnost: velmi snadné


omýt broskve
Nejprve musíte koupit správnou zralost broskví. Ovoce by nemělo být přezrálé. Musí být pevné, aby během tepelného zpracování neztratily svůj tvar. Broskve by však neměly být příliš zelené, protože budeme muset semena odstranit.
Omyjte zralé husté broskve.


Nůžem provedeme řez v kruhu

Nůžem provedeme řez v kruhu. Mírným pohybem otočte kolem jámy dvě poloviny broskve.


Poloviny se rozpadnou
Poloviny jsou odděleny a kost zůstává v jedné z polovin..


vyjměte kost z druhé poloviny
Pomocí nože nebo lžičky vyjměte kost z druhé poloviny.


přidat cukr
Nalijte půl sklenice cukru do 0,5 litrové nádoby.


dát broskev do sklenic
Do sklenice vložte poloviny broskví.


nalít vodu
Nalijte vodu do sklenice a mírně protřepejte, aby se cukr na dně nádoby rozpustil.


Přidejte ještě několik polovin broskve
Přidejte ještě několik polovin broskve a naplňte sklenici na vrchol.


sterilizovat po dobu 10-15 minut
Sklenice zakryjeme víky a pošleme je ke sterilizaci. Za tímto účelem vložte do velké pánve sklenice broskví a do pánve nalejte vodu. Po zahřátí sterilizujte sklenice broskví po dobu 10-15 minut. Čas závisí na stupni zralosti broskví (pro velmi zralé broskve bude stačit 10 minut).


sbalte plechovky víky
Po sterilizaci uzavřeme konzervované broskve kovovými víčky a pošleme je vychladnout. Chlazené plechovky posíláme na chladné místo, kde bude příprava čekat na zimu.


Konzervované broskve
Konzervované broskve v sirupu lze v zimě skladovat až 3 roky. Ale zdá se mi, že je používáte mnohem rychleji. Také vám doporučuji, abyste se naučili, jak se připravit broskve v želé na zimu.
Dobrou chuť!


konzervovaný broskvový recept
Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované broskve