Konzervování broskví na zimu

Recepty konzervování broskví pestrý. Mohou být uzavřeny ve vlastní šťávě, sirupu nebo speciální náplni (například vanilka nebo mandle), ve víně atd. Ale ať už je zvolena jakákoli metoda, tyto plody vždy dopadnou úžasně. Vynikající broskvový kompot, želé nebo jam - mimo chválu!

Konzervování broskví na zimu

Ingredience pro konzervy broskve na zimu ve vlastní šťávě:

  1. čerstvé broskve s poměrně hustou dužinou (kolik půjde do sklenic);
  2. voda;
  3. granulovaný cukr (1 polévková lžíce na 1 litr plechovky, ale je možné i více).

Všechny recepty na konzervování broskví začínají umýváním ovoce a loupáním podle potřeby. Pokožka je pokud možno odstraněna. Pokud to nelze odstranit, broskve by měly být ponořeny do cedníku ve vroucí vodě, mírně okyseleny kyselinou citronovou a okamžitě ochlazeny pod tekoucí studenou vodou. Poté se pokožka velmi snadno odstraní. Pak se broskve musí rozřezat na polovinu a postavit.

Konzervování broskví na zimu

Poloviny broskví se rozloží na skleněné nebo plechové plechovky, rozřeže se ve vrstvách dolů a posypou se granulovaným cukrem. Každá nádoba je naplněna 100 ml horké vody a sklenice jsou zakryty víky. Nyní je třeba sterilizovat jejich umístěním do hrnce s vroucí vodou po dobu 40-60 minut (v závislosti na objemu). Na konci sterilizačního procesu broskve ve vlastní šťávě stočený do kovových víček, ochlazený a vyčištěný před chladným počasím, kdy je můžete jíst. Ale kdo netrpělivý, mohou sklenice odlepit po 2-3 týdnech, aby ovoce mělo čas nechat šťávu.

Konzervování broskví na zimu

Konzervované broskve ve víně (výhradně v bílém!) Válcované s citronovou šťávou a kořením (mletý zázvor, hřebíček nebo skořice). Způsob přípravy broskví je stejný. Po jejich položení se však nalije vinným sirupem a vaří se v něm asi 10 minut. S kořením se získají nejen chutné konzervované broskve, ale také broskvový džem nebo jam.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervování broskví na zimu