Lilek v pikantní omáčce

Jak chcete v zimě ochutnat něco pikantního, například přípravu rajčat a papriky - adjiku, kořeněné jídlo nebo horká omáčka. Tentokrát vám nabídnu recept na lilek v pikantní omáčce. Myslím, že se vám bude líbit!


přísady pro přípravu
Složení:
- lilek - 5 kg.
K ochucení:
- paprika - 12 ks..,
- hořké papriky - 5 kusů.,
- česnek - 300 gramů.
Pro solanku:
- voda - 2 l,
- granulovaný cukr - 1 sklenice,
- ocet 9% - 400 gramů,
- sůl.nasekejte lilek
Nejprve připravme zeleninu. Vyřídíme lilky. Vybíráme mladé, bez poškození, s hustou dužinou. Myjeme je tekoucí studenou vodou. Nechte vodu odtéct a hodit je do cedníku nebo jemného síta. Odřízli jsme stonky. Oloupejte lilek a nakrájejte ovoce na malé kostky.


lilek posypeme solí
Pak přidejte nasekané lilek do hluboké skleněné mísy. Nalijte celou hmotu důkladně solí. Nechejte působit dvě hodiny, dokud se neuvolní šťáva a dokud se neodstraní hořkost.


nasekáme pepř a česnek
Poté opláchneme sladké a hořké papriky tekoucí studenou vodou. Oloupejte česnek. Opláchneme ji ve vodě. Nechte vodu odtéct. Promytý pepř nakrájejte na kousky. Odstraňte jádro a znovu opláchněte, abyste odstranili zbývající semeno. Nakrájejte papriku na kousky. Nechte semena okorenit jídlo.


procházíme mlýnkem na maso
Veškerá připravená zelenina (sladká paprika, hořká paprika a česnek) se nechá projít mlýnkem na maso nebo nasekanou v mixéru.


přiveďte hmotu k varu
Umístěte drcenou hmotu do pánve. Zapálili jsme ho a přivedli k varu. Do pánve přidejte 2 polévkové lžíce soli. Směs se vaří asi 20 minut. Potom nalijte rostlinný olej a znovu vařte. Odstraníme připravené koření z ohně.


vařte lilek
Vaření solanky. K tomu nalijte 2 litry vody do samostatné pánve. Přidejte granulovaný cukr. Směs se promíchá a přivede se k varu. Potom nalijte do octa. Vyjměte plátky lilku a jemně je vytlačte, vložte je do vroucího solanky. Lilek vařte asi 5-10 minut.


naplňte banky
Lilek vložte do připravených suchých sterilních nádob. Nalijte je do vrstev s hotovým kořením. Sklenice zakryjeme víky a umístíme je do hrnce horké vody pro sterilizaci. Sterilizujeme 0,5 litrové sklenice po dobu 20 minut. Po zpracování jsou plechovky hermeticky uzavřeny a ochlazeny.


lilek v omáčce
Lilek v horké omáčce je připraven. Dobrou chuť!

Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek v pikantní omáčce