Dýňová marmeláda s pomerančem a citronem

Jam je snad jednou z nejpříjemnějších příprav na zimu. Alespoň pro děti džem, džemy, zákusky jsou mnohem chutnější než zelí nebo solená rajčata. Nebudeme se hádat o chutě, zejména pro děti, ale pokusíme se připravit takové nakládané okurky tak, aby byl každý v zimě šťastný, dospělí i děti.
Dýňová marmeláda s pomerančem a citronem, recept, na který navrhuji, se snadno připravuje pomocí mlýnku na maso. Ukazuje se, že je neuvěřitelně chutná a aromatická, a co je nejdůležitější, jen málo lidí bude schopno uhodnout, z čeho je tato pochoutka vyrobena. Její chuť je tak neobvyklá, jen magická! Takový džem lze podávat pro rodinný čaj v krásných skleněných vázách, takže naplní váš domov vůní a na zdraví každého. A pokud chcete péct něco na čaj, pak si nemůžete představit lepší náplň. Chcete-li zdůraznit sladkou chuť džemu, přidejte trochu ořechů, pak koláč s takovou náplní nenechá nikoho lhostejným.
Chcete-li udělat jam, vezměte zralé, světlé masité dýně, čím je měkčí, tím bude chutnější. Není to nejpříjemnější okamžik - budete muset loupat tvrdou slupku z dýně. Udělejte to ostrým nožem, velmi opatrně, abyste si neublížili..
Bereme pomeranče a citrony s krásnou jasnou kůrou, bez prohlubní a poškození. Je žádoucí, aby citrony byly tenkovrstvé, pak jsou více vonné. Před vytvořením džemů z citrusových plodů je nutné je důkladně omýt horkou vodou a mýdlem, aby se odstranil ochranný film, který je zakrývá pro přepravu a dlouhodobé skladování. A aby byla vůně pomeranče a citronu jasnější a sytější, před krájením je vložte na několik sekund do vroucí vody..
Džemový a citrusový džem vložte do připravených nádob a uložte na chladném místě.


Ingredience pro výrobu dýňového džemu s apalsiny

Složení:
- loupaná dýně - 1,2 kg,
- velké oranžové ovoce - 2 kusy.,
- středně citronové ovoce - 2 kusy.,
- granulovaný cukr - 0,7 kg,
- koření sušené hřebíček - 7-8 pupenů.rozdrtit dýně do homogenní hmoty
Oloupanou dýni rozemelte na homogenní hmotu v mlýnku na maso nebo pomocí kuchyňského robota.
třete citrony a pomeranče, nakrájejte citrusové plody
Promyté a zpracované citrony a pomeranče rozetřeme na jemném struhadle, abychom dostali chuť, nebo ji odřízneme speciální škrabkou.
Nakrájejte citrusové plody na malé kousky nebo přerušte mixér.
Nebo to můžete okamžitě brousit celé v mlýnku na maso.

přidejte granulovaný cukr
Do hrnce jsme dali dýňovou hmotu, drcené citrusové plody, granulovaný cukr.
zamíchejte se a nechte se mrznout
Vše promíchejte a nechte asi 1,5 hodiny vařit na malém ohni.
odstraňte pěnu z povrchu jamu
Během této doby musíme odstranit pěnu z povrchu džemu, v tuto chvíli ji lze natřít na chléb, ale není vhodné pro dlouhodobé skladování džemu. Po 20 minutách vaření přidejte hřebíček.přidat hřebíček
Hot hot jam má krásnou jantarovou barvu a nešíří se na talířek.dýňová marmeláda s pomerančovým a citronovým receptem
Džem rozprostřeme do připravených nádob a zavřeme víka. Ukázalo se, že je velmi chutné a dýňová marmeláda, Doporučuji vám to také vařit.
Po ochlazení můžete jíst okamžitě.


dýňová jam recept s pomerančem a citronem recept
Dobrou chuť!
Starinskaya Lesya
Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda s pomerančem a citronem