Vaření zdravé dýňové marmelády s pomerančem a citronem bez cukru na zimu - recept krok za krokem s fotografií

dýňová marmeláda s pomerančem a citronem

Popis

Dýňová marmeláda s pomerančem a citronem Je skvělou a chutnou pochoutkou, kterou lze zavřít na zimu. Nebude obtížné jej připravit ani pro velmi mladé hostesky, protože celý proces přípravy jídla najdete v našem receptu, pokud si jej pečlivě přečtete.

K vytvoření této nepřekonatelné báječnosti potřebujete pouze tři ingredience, které lze velmi snadno získat z jakéhokoli místního obchodu.. Při výběru dýně dávejte pozor na barvu její kůry, ale přímo na dužinu: měl by mít perzistentní nasládlou vůni a bohatou oranžovou barvu. Oranžová by měla být přijata ne příliš velká s tvrdou, jasnou kůží a vybrat si bohatou žlutou citron. Citronovou kůži udržujte bez zelených skvrn.

Kromě toho, že dýňová marmeláda s citronem a pomerančem, kterou jste uvařili na zimu, dopadne neuvěřitelně chutně, stane se v chladné zimě úžasným zdrojem vitamínů.. Pro nikoho není tajemstvím, že citrusové plody jsou skutečným skladištěm užitečných stopových prvků, z nichž mnohé nezmizí ani během tepelného zpracování.. Tak budete moci podporovat tělo při jídle chutné a zdravé jídlo..

Tuto mňamku lze použít jako náplň jakéhokoli pečiva a také ji můžete jíst s houskou s čajem. Určitě najdete uplatnění této pochoutky rychle, hlavní věcí je správné vaření.

Dobrá zpráva pro fanoušky nízkokalorických potravin: protože ve složení džemu není absolutně žádný cukr, a pokud je to potřeba, pak ve velmi malém množství, takže se pochoutka ukáže jako nízkokalorická. Pokud k ní přidáte sušené meruňky, bude to jam chutnější a zdravější. No, můžete to vařit podle našeho receptu s fotografiemi krok za krokem, které najdete níže. Doplňte ingredience a začněte připravovat tuto kouzelnou a zdravou léčbu na zimu. A pokud máte vícebarevný proces, proces vaření pro vás bude ještě jednodušší..

Ingredience

 • Sladká dýně, střední velikost, 1 kus.
 • Oranžová 1 kus.
 • Citron 1 ks.

Kroky

 1. Nejprve připravte ingredience pro svůj lahodný a svěžím džem. Chcete-li to provést, vyberte dýně, pomeranče a citronu podle pokynů z popisu a potom je položte před sebe, abyste neztráceli čas hledáním během vaření..

  připravit ingredience

 2. Poté začněte čištění dýně. Chcete-li to provést, opláchněte ji ve vodě a opatrně odstraňte kůru. Dýně musí být také nakrájena na kousky a zbavit se semen, aby se nedostala do džemu. Poté nakrájejte zeleninu na dostatečně velké kostky, vložte ji do vhodného hrnce a odešlete ji k varu, přidejte trochu vody.

  dýňové řezy

 3. Po opláchnutí citrusových plodů nakrájejte pomeranč a citron na čtyři nebo šest částí spolu s kůrou a semena odstraňte. Poté vložte ovoce do mixéru a rozemelte na kaši..

  řezané citrusové plody

 4. Rozemelte pomeranč a citron, dokud nebude hladký a hladký. Ujistěte se, že ve výsledné hmotě nezůstaly žádné kousky slupky, a pokud mají místo, namele směs, dokud nezmizí. Jakmile je dostatečně hladký, nalijte citrusové pyré do květináče, kde se dýně vaří, a vařte čtyřicet minut nebo hodinu..

  rozdrtit ingredience

 5. Pokud směs začne hořet, přidejte trochu vody. Džem bez cukru vařte, dokud není dostatečně pevný. Až budete připraveni, použijte mixér znovu k rozemletí dýňového citrusového ošetření. Když dosáhnete hladké konzistence, přeneste dýňový džem s pomerančem a citronem do sterilní, čisté sklenice a zaklopte víčka.. Hotové ošetření můžete uložit do chladničky nebo do sklepa až do zimy..

  dýňová marmeláda na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Vaření zdravé dýňové marmelády s pomerančem a citronem bez cukru na zimu - recept krok za krokem s fotografií