Dýňová marmeláda s pomerančem. Recept s fotografiemi krok za krokem

Dýně - neobvykle chutná a zdravá zelenina, ale zároveň ji mnozí obejdou s odkazem na její specifickou chuť. Se správným výběrem produktů, které s ním dobře padnou, můžete z toho udělat spoustu neuvěřitelně chutných jídel, od polévek po dezerty..

Jeden z nejpopulárnějších dýňových dezertů je dýňová marmeláda a marmeládou. K těmto dezertům lze přidat skořice, vanilin, citrony, mandarinky, pomeranče, hřebíček nebo mátu, aby se zbavil dýňového pachu. Ukázalo se, že je velmi chutné dýňová marmeláda s pomerančem.Chuť dýně v tomto džemu zcela chybí a vytváří se iluze, že je vyrobena pouze z pomerančů..

Vanillin nebude v tomto džemu zbytečný, což dodá jemnou a jemnou vůni. Pokud máte rádi džemy s kyselou chutí, jednoduše přidejte další pomeranče nebo přidejte špetku kyseliny citronové. V pochopení mnoha je džem ovoce, bobule nebo zelenina vařená na hustou konzistenci pyré po dlouhou dobu, ale není tomu tak vždy.

kuchař dýňová marmeláda může být provedeno za 30 minut, za použití běžného mixéru pro rychlejší protažení. V tomto případě bude váš džem ještě chutnější a zdravější, protože mnoho látek v procesu krátkého tepelného zpracování dosud nemělo čas se rozpadat. 

Pokud se nemůžete dočkat, až to ochutnáte, podívejte se na ingredience dýňová marmeláda se sapelsinem:

  • Dýně - 1 kg.
  • Oranžová - 1 kus.
  • Cukr - 300 g.
  • Vanilla - 1 polévková lžíce.

Dýňová marmeláda se sapelsinem - recept

dýňová marmeláda s pomerančem

Oloupejte dýni, nakrájejte na malé kousky a odstraňte semena. Propláchněte každý klín studenou vodou, aby se zabránilo bakteriím.

dýňová marmeláda s pomerančem

Zakryjte dýní cukrem a důkladně promíchejte, abyste nasákli sladkost každého kusu. Přiveďte k varu a vařte 30 minut.

dýňová marmeláda s pomerančem

Kůru odstraňte z pomeranče pomocí škrabky. Přes skutečnost, že hlavní složkou v džemu je stále dýně, hraje oranžová chuť významnou roli. Přítomnost citrusů v jakémkoli jídle mu dodá velkou vůni. Odloupněte kůži z pomeranče a nakrájejte ji. Zanechte několik ozdob.

dýňová marmeláda s pomerančem

Loupanou pomeranč nakrájejte na čtvrtiny. Orange obsahuje jedinečnou kombinaci prospěšných vitamínů a minerálů, takže ji můžete bezpečně konzumovat s vědomím, že je nejen chutná, ale také zdravá. Osoby trpící alergiemi by se měly omezit na citrusové plody

dýňová marmeláda s pomerančem

Přidejte dýňový cukrový sirup do pomerančové kůry. 

dýňová marmeláda s pomerančem

Zamáčejte džem pomerančovým džusem. Pokud jste velkým fanouškem citrusů, přidejte více šťávy a nebojte se tím, že uteče dýňová příchuť..

dýňová marmeláda s pomerančem

Rozšlehejte směs dýně a pomeranče mixérem. Výhodou marmelády oproti marmeládě je to, že se nemusí dlouho vařit, takže příprava dezertů bude trvat mnohem méně času..

dýňová marmeláda s pomerančem

Nalijte dýňový džem do sklenic. V podmínkách skladování je zcela nenáročný a po přípravě velkého množství džemu si ho můžete kdykoli vychutnat..

dýňová marmeláda s pomerančem

Dýňová marmeláda s pomerančem můžete rozložit na pšeničný chléb - a to bude nejlepší domácí dezert. Džem lze také použít jako náplň do sladkých koláčů. Pokud jste již vyzkoušeli klasický jablečný džem, uvařte dýňový džem a ochutnáte novou kombinaci chutí, která si určitě užijete. Dobrou chuť! Můžete také vařit a dýňová marmeláda s jablky

Dýňová marmeláda s pomerančem. Fotografie

dýňová marmeláda s pomerančem

Irina Malikhova


Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda s pomerančem. Recept s fotografiemi krok za krokem