Dýňová marmeláda s citronem

"Dýňová marmeláda s citronem" recept bude zajímat mnoho manželek. Trochu neobvyklý tandem z dýně a citronu, který má výraznou citrusovou chuť, jistě překvapí a potěší. A můžeme nekonečně mluvit o výhodách dýňového džemu. Není však třeba se o tom dlouho zdržovat. Je lepší vzít a připravit jídlo se skvělou kombinací těchto dvou složek s úžasnou ambrosií.

Dýňová marmeláda s citronem

Squash jam je již známý všem. A tady dýňová marmeláda s citronem získává jen popularitu. Bude vyžadovat:

  • 1 kg loupané dýně;
  • 1 kg cukrového písku;
  • 1 citron;
  • 200 ml (1 sklenice) vody.

Dýně na marmeládu se oloupá z tvrdé slupky a nakrájí se na tenké plátky.

Citron jemně nasekáme kůrou. Můžete ji také přeskočit v mlýnku na maso.

Pivovarský sirup z granulovaného cukru a vody.

Do vařeného sirupu se umístí nakrájené dýně a nakrájené citrony. Hmota se vaří po dobu 1,5 hodiny při nízkém ohni.

Pěna je odstraněna z hotového nápoje. Připravenost lze zkontrolovat na následujícím základě: kapka sirupu nalitého do talíře by se neměla šířit, ale měla by si zachovat svůj tvar. Jam se musí nechat mírně vychladnout.

Vařený džem z kousků dýně a citronu se nalije do sklenic. Krky jsou uzavřeny permanentním papírem (mokrý) a svázány provázkem nebo silnou nití. V hotovém džemu ve sklenicích bobule vznášejí a jsou rovnoměrně distribuovány v sirupu, který se stává průhledným.

Dýňová marmeláda s citronem

Při přípravě tohoto receptu je vhodné zaměřit se na „Video. Dýňová marmeláda s citronem". Bude dobrým pomocníkem pro začínající hostesky..

Dýňová marmeláda s citronem

Orange přináší další zajímavé poznámky k jam. Jam „Pumpkin. Oranžový. Citrón" ukazuje se to ještě více chutný. Může také nahradit cukr medem, vzít je na polovinu nebo přidat trochu melasy do granulovaného cukru, aby se zabránilo zaseknutí džemu..


Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda s citronem