Dýňová marmeláda s pomerančem

Dovedné hostesky si budou moci uvíznout od všeho. Příkladem by to bylo "Dýňový džem s pomerančem" recept. Docela monotónní a nevýrazná dýně se i přes svou sladkost radikálně transformuje v kombinaci s pomerančovými plátky. A džem potěší každého svým úžasným vkusem s citrusovými motivy. A v barvě toto jídlo vypadá meloun jam: jako jasná, horká žlutá.

Dýňová marmeláda s pomerančem

Dýňová marmeláda s pomerančem můžete na ní pochutnat celou zimu, přidat ji do čaje nebo si připravit koláče s úžasnou náplní. Jam ingredience:

  • 1 kg loupané dýně;
  • 2 pomeranče;
  • 1 šálek (200 ml) vody
  • 1 kg cukru.

Příprava:

Dýně, loupaná ze semen a hustá slupka, je nakrájena na malé kousky a složena do širokého hrnce. Odděleně se v malém hrnci vaří sirup, který kombinuje vodu a granulovaný cukr. Sirup se za míchání vaří několik minut. Poté se vyjme ze sporáku a dýně se nalije do horkého sirupu, nakrájíme na porce.

Dýňová marmeláda s pomerančem

Pánev s dýní v sirupu se dá vařit dalších 15 minut na mírném ohni.

Pomeranče se umyjí a vedou v mlýnku na maso. Vložte oranžovou hmotu do hrnce na dýni a za stálého míchání vařte 10 minut. Poté, co je pánev odstraněna z tepla a horký džem je položen do připravených nádob. Miska se uzavře a přikryje přikrývkou, dokud nezchladne.

Dýňová marmeláda s pomerančem

Jam „Pumpkin. Oranžový. Citrón" má poněkud rozmanitou chuť (zvláště vařenou v několika fázích). Kromě toho, že si to užijete, můžete z ní připravovat skvělé dezerty se zmrzlinou, sušenkami nebo sušenkami a přidávat do jídla Jahodová marmeláda nebo jiné bobule, některé arašídy a rozpuštěná čokoláda. Dýňová marmeláda je také široce používána pro stravu a hubnutí.


Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda s pomerančem