Dýňová marmeláda

Podle klasické verze džem dýně, recept který je po dlouhou dobu a dobře známý pro zadavatele, připraven s přídavkem citronu nebo pomeranče, protože dýňový džem sám o sobě nemá výraznou chuť a vůni, a právě citrusové plody mu dodávají úžasný účinek. Ostatní zelenina z dýňové rodiny se také vaří s citrusovými plody, velmi chutná, například se ukázalo cuketa s pomeranči.

velká dýně


Můžete se pro sebe připravit dýňová marmeláda s citronem, které budou vyžadovat následující složky:

dýně - 1 kg

granulovaný cukr - 1 kg

středně citron - 2 kusy

Předem loupaná dýně by měla být nakrájena na malé kostky, umístěna do speciální smaltované mísy pro vaření džemu, pokryta granulovaným cukrem a ponechána po dobu 5-10 hodin, aby se dýňová šťáva nechala. Pro dosažení co nejlepšího účinku je třeba dýně potažené cukrem pravidelně míchat.

Po uplynutí stanovené doby je nutné misky s dýní položit na nízkou teplotu, přivést k varu a promíchat, vařit asi 15-20 minut.

Pak je třeba citrony důkladně omýt a strčit z nich tenkou vrstvu kůry strouhankou a bílá dřeň pod kůrou by měla být odstraněna a zlikvidována.

Poté musí být loupané citrony a výsledná kůra nasekány mixérem, přidány do džemu a poté okamžitě odstraněny z tepla. Pak musíte nechat jam vychladnout, po kterém může být zabalen do sklenic.

sklenici dýňového džemu

Proto je recept módní vaření a dýňová marmeláda s pomerančem, chuť takového džemu se bude mírně lišit a bude dávat tóny pomeranče.

Uložte tento džem jako ostatní chutné přípravy na zimu, lépe ve spíži nebo ve sklepě, kde je chladno a sucho.


Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda