Dýňová marmeláda s citronem na zimu. Dýňová marmeláda s pomerančem.

varen `width =Ne každý má rád dýňovou chuť, ale to se netýká džemu z této zeleniny. V kombinaci s citronem a pomerančem získává dýňový džem zajímavou pachuť a bohatou jantarovou barvu a džem se stane nejen vaší oblíbenou pochoutkou, ale také zdravou miskou na zimním stole.

Navíc, zimní dýňový džem s citronem je velmi snadno vyrobitelný a vyžaduje jen několik přísad. K přípravě zdravého jídla budete potřebovat následující produkty:

 • Dýně - 1 kg
 • Velký citron - 1 kus.
 • Cukr - 1 kg

Z tohoto množství produktů získáte jeden a půl litru džemu. Pokud si chcete více uchovat, musíte zvýšit podíl přísad..

Jak vyrobit dýňový džem s citronem na zimu

 1. Začneme vařit sirup. Do velkého hrnce nalijte cukr a naplňte jej sklenicí vody. Míchejte a nechte zahřát na mírném ohni, dokud se cukr úplně nerozpustí. Kapalina by se měla trochu vařit.
 2. Zatímco se připravuje sirup, zabýváme se dýní. Zelenina musí být dobře umytá, oloupaná a semena a nakrájena na středně velké kostky.
 3. Myjeme citron, opařujeme ho a také nakrájíme na kostky. Nemusíte odstraňovat kůru. Poté se citrusy rozdrtí v mixéru nebo projdou mlýnkem na maso.
 4. Když sirup začne vařit aktivně, přidejte do něj dýně a citron a promíchejte.
 5. Musíte uvarit džem alespoň hodinu. Sirup by měl být tekutý a dýně by měla být čistá. Poté může být džem nalit do předem připravených (umytých, sterilizovaných a suchých) sklenic a srolovat se.

Několik užitečných tipů:

 • Vyberte si velký sirup pro sirup (minimální objem je 3 litry) a se silným dnem, aby cukr při přípravě sirupu nespálil..
 • Vyberte si jasně oranžovou dýni na zaseknutí. Má bohatší chuť.
 • Pokud nemáte mixér nebo mlýnek na maso, můžete citronem rozemlet přes síto..

Můžete také vyrobit tzv. „Syrový“ džem. Připravuje se také velmi jednoduše:

 1. Dva kilogramy loupané dýňové buničiny nakrájené na podlouhlé plátky.
 2. Oloupejte dva citrony a drtte v mlýnku na maso nebo v mixéru.
 3. Smíchejte směs dýně a citronu, přidejte 1,7 kg cukru a důkladně promíchejte.
 4. Džem nevyžaduje vaření. Stačí ho nechat stát na teplém místě, dokud se cukr úplně nerozpustí..
 5. Poté se vonná směs rozloží do předsterilizovaných nádob a uloží se v lednici nebo na balkoně..

Dýňová marmeláda na zimu s citronem a pomerančem

varen

Výše uvedené je základní receptura, ale pomeranč vám pomůže ještě chutnat. Dáme recept na dýňový džem s citronem a pomerančem na zimu.

Požadované produkty:

 • Dýně - 1 kg
 • Oranžová - 1 kus.
 • Velký citron - 1 kus.
 • Cukr - 200 g (1 sklo)

Postup pro přípravu jam je následující:

 1. Myjeme dýně a oloupeme ji ze slupky a semen. Můj citron a pomeranč.
 2. Začněme řezat ingredience. Dýně nakrájíme na kostky a nejprve nalijeme vroucí vodou na citron a pomeranč a rozkrájíme je na kostky spolu s kůrou..
 3. Nalijte všechny ingredience do smaltované pánve a přidejte do nich cukr. Smíchejte dýně a citrusové plody a nechte v nádobě, dokud se neobjeví šťáva..
 4. Po objevení šťávy položte pánev na nízkou teplotu. Přiveďte k varu a vařte dalších deset minut za stálého míchání. Potom se nalije do sterilizovaných nádob a převalí se s vařenými víčky. Je lepší obrátit džem vzhůru nohama a zabalit ho do přikrývky, aby se ingredience smíchaly.

Takový džem bude dobře fungovat jako dezert, a pokud k němu přidáte želatinu nebo jiné zahušťovadlo, stane se základem pro želé nebo prvkem pro zdobení dortu. Tyto dezerty jsou velmi chutné a zdravé. Pokud připravujete dýňový džem s citronem a pomerančem na zimu, získáte nejen sladký rozkoš, ale také sladké dostupné vitamíny..

">
Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda s citronem na zimu. Dýňová marmeláda s pomerančem.