Dýňová marmeláda s jablky na zimu

Pokud máte nadšenou touhu nakrmit svou domácnost dýní, ale nedáte to žádným způsobem, nabízíme vám skvělou možnost sklizně dýně, do které se absolutně každý zamiluje. Dnes navrhuji vařit dýňový džem s jablky na zimu.

Okamžitě vám nabídneme dvě možnosti - obsah džemu může být rozdrcen pyré nebo, jako v našem případě, nakrájíme na malé kostky. Pro první možnost jednoduše použijte mixér pro rozšlehání dýně a jablek na homogenní hmotu. Půjdeme na složitější, tedy chutnější variantu, nakrájíme dýně a jablka. Během tepelného zpracování jsou dýně a jablka nasyceny sladkým sirupem, ale neztratí svůj tvar.

Tento džem je ideální pro plnění koláčů. Může být také podávána s ranní ovesnou kaší - děti budou potěšeny.

Složení:


Ingredience
- dýně - 400 g
- jablka - 240 g
- cukr - 550 g.

Proces vaření


Dýně čistíme
Řekněme něco o dýni, doporučujeme vám vybrat sladkou odrůdu, která má svůdnou medovou vůni. Dýně nakrájejte podélně na dvě poloviny, seškrábněte vnitřní dužinu a semena ostrou lžičkou. Odstraňte také zdrsněnou horní vrstvu dýně. Po očištění opláchněte dýni studenou vodou, přebytečnou vlhkost odstraňte kuchyňským ručníkem.


Nasekejte dýni
Bereme ostrý nůž, nakrájíme dýni na malé kostky. Můžete také zvolit jinou metodu řezání, pokud máte ve své kuchyni kuchyňský robot, který krájí zeleninu na stejné malé kousky, použijte ji.


Řez jablek
Dále zpracováváme vybraná jablka - myjte, sušte, odstraňte jádro. Připravená jablka nakrájejte stejným způsobem jako dýně.


Smíchejte vše
Bereme pánev se silným dnem, kombinujeme jablka a dýně, promícháme.


Přidejte cukr
Nalijeme v normě granulovaného cukru. V této fázi můžete v případě potřeby přidat trochu vanilinu nebo vanilkového cukru, abyste vylepšili a ochutnali budoucí marmeládu. Také skořice jde dobře s jablky a dýně..


Míchejte zeleninu
Míchejte, nechte asi 3-4 hodiny v úplném klidu a na tmavém místě.


Nalijte do vody
Po uvedené době se dýně a jablka vzdaly veškeré šťávy. Pokud se vám zdá, že existuje velmi málo šťávy, nalijte do malé čisté vody.


Vařte džem
Vařte džem s mírným zahřátím asi 40 minut. Během této doby budou kousky dýně a jablek nasyceny sirupem, ale zůstanou ve své formě, pokud se nestanou trochu průhlednými..


Zabalíme banky
Zabalíme hotový dýňový džem s jablky do sterilních obalů, utěsníme ho a chladíme ho pod přikrývkou na jeden den. Skladujte na chladném místě. Ukázalo se, že je velmi chutné dýňová marmeláda s pomerančem a citronem, které lze připravit podle našeho receptu.


Dýně a Apple Jam recept
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda s jablky na zimu