Dýňová marmeláda s citronem

Dýňový džem s citronem je úžasný, lahodný a velmi zdravý džem, který se skládá z nejdůležitějších vitamínů pro tělo. Pomocí tohoto džemu můžete zvýšit nejen imunitu, ale i náladu. Nejdůležitější věcí v tomto džemu je to, že se nemusí nutně vařit, pouze otočte všechny komponenty v mlýnku na maso a přidejte cukr. V naší rodině čerstvý vzhled tohoto džemu nezakořenil, takže ho vždy vařím. A jak se mi zdá, tento druh džemu je chutnější. Šťavnaté, sladké a voňavé kousky dýně a citronu budou nepostradatelné v zimní sezóně nebo na podzim, když bude méně čerstvého ovoce.
Mimochodem, jako experiment jsem nějakým způsobem uvařil tento džem a přidal do něj trochu máty. Vonící vůně marmelády „přetrvávala“ v kuchyni. Také se mi tato kombinace ingrediencí líbila, a proto nyní vždy uzavírám dva džemy najednou, přidávám pouze máty k jedné a ne k druhé. Doporučuji také vaření dýně a jablečný džem, to je také velmi chutná a aromatická pochoutka.


Ingredience pro výrobu dýně a citronu

Složení:
- 1 velký citron,
- polovina dýně,
- 1 šálek cukruPlátek citronu
Nejprve důkladně umyjte citron a nalijte na něj vroucí vodu. Potom ostrým nožem bez oříznutí kůry nakrájejte citron na plátky.řez dýně
Umyjte dýně a také nakrájejte na středně velké kousky. Je lepší použít dýně na zralé marmelády a sytě oranžové barvy. Narazil jsem na ne velmi zralou dýni, takže jsem musel na konci vaření přidat trochu cukru.


vložte citron do pánve
Poté vložte nakrájený citron do pánve.


Přidejte dýně na pánev.
Přidejte dýně do pánve nebo pánve.


Usněte s cukrem
Usněte s cukrem. Tyto přísady nelze rozdělit na kousky, ale jednoduše je otočit v mlýnku na maso.


Dali jsme na mírný ohřev a džem vaříme 30-40 minut.
Dali jsme na mírný ohřev a džem vaříme 30-40 minut. Do pánve můžete zpočátku nalít trochu vody, i když to není nutné, protože citron již šťávu nechá.


dýně a citronem jam recept
Hotovou dýni a citronovou marmeládu trochu vychladněte a dejte do sklenic. Nádobky sbalte víky.
To je vše, nejužitečnější pochoutka je připravena! Doporučuji vám podívat se na recepty džem z ostatních druhů ovoce, zeleniny a květin.
Dobrou chuť!
Podívejte se na podobné recepty

» » Dýňová marmeláda s citronem