Smažený lilek na zimu

Skvělým způsobem, jak zajistit sobě a své rodině zdravé a chutné jídlo na zimu, je zmrazit zeleninu. Nákup čerstvých v zimě není levný a kromě toho není bezpečný. Ale kromě zmrazení syrové nakrájené zeleniny zkuste také připravit polotovary, které budou pohodlné, rychlé a snadno rozmrazitelné a pokud je to nutné, vařte. Jedna z těchto možností je zmrazená smažený lilek na zimu.

Smažený lilek na zimu

Lilek se vybírá, umývá a suší nebo utírá suchým ručníkem, jako v zimě lilkový salát. Poté, co jsou nařezány tenkými kroužky 1 cm (můžete je ředit). Nasekaná zelenina se solí a dobře promíchá, takže veškerá sůl je rovnoměrně rozdělena mezi kousky.

Lilek kroužky musí být smaženy na obou stranách bez mouky, dokud zlatohnědá. Potom se chlazené kruhy položí v jedné vrstvě na podnos, předem pokryté plastovým sáčkem. Pokud se ukázalo, že lilek je docela hodně, pak mohou být kruhy rozloženy do několika vrstev, přičemž každá z nich se posune polyethylenem, aby kusy navzájem nezamrzaly. Mraznička s lilkovým kroužkem se umístí do mrazničky, dokud zcela nezmrazí (nebo přes noc)..

Smažený lilek na zimu

Zmrazené lilky jsou vyjmuty z mrazničky, vyjmuty z podnosu, každá z nich oddělena a po částech přeneseny do balení. Balení s prázdnouLahodný smažený lilek na zimu»Do mrazničky se ukládají až do chladného počasí. Nyní můžete vyjmout jeden pytel najednou, rozmrazit chutné přípravy na zimu z lilku a jíst. Je vhodné zahřát takové kousky bez oleje v pánvi nebo dvojitém kotli a natřít směsí česneku a majonézy. Bude to vynikající chutné občerstvení.

Smažený lilek na zimu

Tento zajímavý způsob přípravy lilku se může na první pohled zdát divný. Ve skutečnosti je však vše velmi jednoduché a pohodlné. Proto se odvážně připravujeme "Smažený lilek na zimu" recepty!


Podívejte se na podobné recepty

» » Smažený lilek na zimu