Cuketa v litrových nádobách na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi krok za krokem

Oblíbené konzervované okurky mohou snadno nahradit cukety švy! Šťavnaté, kořeněné, křupavé - v zimě vám pomohou a ušetří čas na přípravu rychlého občerstvení.

Díky uzávěrkám “Cuketa v litrových nádobách na zimu»Vždy bude k dispozici cenově dostupné a zároveň chutné jídlo, které je nejvhodnější pro slavnostní hostiny nebo při stravování. Samozřejmě jsme zvyklí vidět tuto zeleninu na stolech ve formě squashový kaviár, ale následující recepty zničí vytvořené stereotypy!

Cuketa v litrových nádobách na zimu

Cuketa v litrových nádobách na zimu. Bez sterilizace


Chcete-li srolovat mladé cukety bez sterilizace, budete potřebovat následující složky:

- 1,7 - 2,0 kg zeleniny,

- velká banda zelených koprů,

- hrst stroužků česneku.

Z koření se zastavují u bobkových listů (3 kusy na jar), černého pepře (asi 15 hrách) a kořeněné stroužky (5-8 pupenů). Více než cokoli „břemene“ recept nestojí za to. Uvedené množství produktů je pro 3 litrové válce.

Marináda:

- 1,5 litru filtrované / balené vody,

- neúplné sklo 9% okt,

- 10 lžíce písek-cukr (bez skluzu),

- 3 lžíce kamenná sůl (bez přísad).

Zelenina určená k curlingu “Lahodné cukety v litrových nádobách na zimu“, Umyjte, ořízněte zadky a ocasy a šlehajte plody (mladé - s kůží, zralejší - oloupané) s podložkami o tloušťce 1,5 až 2,5 cm. Při řezání se řídí individuálními preferencemi vkusu a preferencemi.

Pro zimní jídlo jsou samozřejmě vybírány především mladé plody s nezralými varlaty a jemnou kůží. Pokud je obrobek vyroben z velkých nebo lehce přezrálých cuket, pak jsou kruhy řezány dodatečně na polovinu, vláknitá vnitřní část je odstraněna.

U zralé zeleniny často obětují řezný tvar a zastavují v úhledné podobě, ne příliš malé kostky.

Jeden litr sklenic se plní následovně. Na dně jsou rozloženy větvičky kopru, každý po 2–2 loupaných stroužcích česneku (aby česnek lépe uvolňoval aroma, byl rozřezán na polovinu), 1 bobkový list, 5-6 zrn černého pepře a 2 kořeněné hřebíčky. Cuketa kruhy jsou aplikovány rovně a co nejpevněji.

Pro utěsnění jsou hrnky rozděleny do čtvrtí a umístěny po stranách. Záložka je doplněna snítkou kopru a pažitkou. V této sekvenci se naplní všechny připravené sklenice a upraví se množství zeleně a česneku podle vlastního uvážení. Jediným omezením jsou hřebíček - s tímto kořením byste se neměli příliš unášet.

Cuketa v litrových nádobách na zimu

Plněné kontejnery s cuketa na zimu před uzavřeným švem nalijte vroucí vodu s expozicí 10 minut. Potom se voda dekantuje, vaří a nalije zpět zpět.

Marináda je připravena do 10 minut od čekání. Během ohřevu vody se rozpustí sůl-cukr, přidá se stolní ocet, roztok se míchá a roztok se nechá pomalu vařit po dobu 2-3 minut. V této fázi je nutné vzorek vyjmout z náplně a „korigovat“ pomocí granulovaného cukru nebo soli.

Sekundární voda je vypouštěna ze sklenic a okamžitě naplněna horkou marinádou k okraji krku. "Cuketa v litrových nádobách na zimní recept uzavřené klíčem i šroubovacím uzávěrem. Pro pomalé chlazení se ochrana obrátí vzhůru nohama a zabalená do přikrývky.

Cuketa v litrových nádobách na zimu

Cuketa v litrových nádobách na zimu. Se sterilizací


Uzavřete zákrut sterilizací, budete potřebovat následující sadu produktů:

- 2 kg cukety,

- až tucet stroužků česneku,

- 15-20 zrn černého pepře.

Za 1,2 litru vody se použije marinádový roztok:

- 100 ml 9% OCT,

- 3-4 lžíce písek-cukr,

- 2 lžíce horní část soli.

V receptu by vynikajícím doplňkem byla mrkev (asi 400 g), nakrájená na kruhy nebo podlouhlé tyčinky. Podle množství přidané mrkve je celková hmotnost cuket snížena.

Důkladně omytá zelenina bez ocasu a zadků je nakrájena na kruhy tlusté prsty (možná trochu silnější). Mimochodem, tímto způsobem můžete zavřít i obyčejné cukety marinované cukety a squash. Po loupání se česnek nakrájí plátky. Řezy jsou pevně umístěny do kalcinovaných sklenic, ale aniž by došlo k ucpání kusů.

Pokud jsou kruhy zpočátku příliš velké, jsou rozdrceny na poloviny nebo dokonce čtvrtiny. Pro každý kontejner jsou 3 stroužky česneku a 6 až 7 pepřů. Koření je umístěno na dně, uprostřed nádoby a nahoře.

MarinádaCuketa v litrových nádobách na zimní recept s fotografií Zahřejte, dokud se krystaly slaného cukru úplně nerozpustí, a nechte jej vrtat 2-3 minuty. Zelenina se zahřeje horkým litím, přičemž každá nádoba se naplní nejprve třetinou objemu. Poté se úroveň postupně zvyšuje.

Celá sklenice se přikryjí plechovými víky a umístí se do širokého kastrolu pro sterilizaci. Doba tepelného zpracování je 10 minut po varu. Po vyjmutí z tepla se receptura zrolovat, zkontrolovat netěsnosti a nechat vychladnout v poloze vzhůru nohama pod přikrývkou.

Cuketa v litrových nádobách na zimu

Cuketa v litrových nádobách na zimu. V bulharštině


Pro 2 litrové sklenice ohromujícího švu “Cuketa v litrových nádobách na zimu ve spěchu se sladkou paprikou “bude potřebovat:

- 0,6 - 0,7 kg cukety,

- 1 středně bulharský pepř,

- 3 stroužky česneku,

- koprový deštník,

- malý kousek chilli.

Marináda se připravuje se zásobou 1 litru vody:

- 100 g cukru,

- 1,5 lžíce hrubá sůl,

- 120 ml otst,

- 2 lavrushki,

- 6 zrn černého pepře.

Cuketa v litrových nádobách na zimu

Technologie vaření není složitější než technologie vaření cuketa a lilek salát. Zelenina a zelenina na svačinu jsou důkladně umyté, v případě potřeby loupané. Cuketa se naseká standardním způsobem - v kruzích.

Česnek zůstane nedotčen. Chili je nakrájeno na kroužky o tloušťce 1 cm. Sladké papriky se očistí od semen a nakrájí se na libovolné kousky (podélné, velké kostky atd.).

Ve vroucí vodě rozpusťte všechny nezbytné přísady pro marinádu, kromě otstu. Nechte ji několik minut vařit a teprve poté doplňte stolní oset. Varná síla se sníží, ale oheň se vůbec nevypne. Koprový deštník, chilli, česnek se hodí do sklenic pro přípravu, ponoří se předem a vroucí marináda.

Cuketové plátky a papriky se ponoří do potichu bublajícího marinádového roztoku, počkejte, až se vaří a vařte 10 minut.

Zeleninové plátky spolu s marinádou jsou rozloženy ve skleněné nádobě, tekutina se přidá do samého krku. Stejně jako v předchozích případech jsou kontejnery srolované, umístěny na víčka a izolovány pro pomalé ochlazování obrobku.Cuketa v litrových nádobách na zimu rychle". Recepty předpokládají chladné úložiště.

Cuketa v litrových nádobách na zimu

Cuketa s vodkou a hořčicí. Recept s fotografií krok za krokem.

Na první pohled se zdá, jak to může, vodka, cuketa, v jednom? Ale je to chutné. Cukety jsou křupavé, šťavnaté as tímto zápachem. Hořčičná semena dodávají jakékoli konzervované zelenině výjimečnou chuť. Udělej to jednou příprava na zimu, a uděláte každé léto. Cuketa je lepší brát mladé, takže semena jsou malá, pak je buničina pevná a semena nemusíte řezat. Místo vodky můžete použít měsíční svit, ale určitě najdete i hořčičná semínka.

Cuketa s vodkou a hořčicí
Na vaření cuketa s vodkou a hořčicí potřebujeme - 40 minut, počet porcí - 6.
Složení:
  1. Cuketa není velká - 800 gramů
  2. Česnek - 1 velký hřebíček
  3. Hořčičná semínka - 1 polévková lžíce
  4. Nové koření - 2 hrách
  5. Sušený kopr - 1 lžička
  6. Vodka - 30 mililitrů
  7. Extra sůl - 1 polévková lžíce
  8. Stolní ocet - 2 polévkové lžíce
  9. Vařící voda.

Cuketa s vodkou a hořčicí. Recept s fotografií krok za krokem


Připravil jsem jednu litrovou nádobu, pokud máte více ingrediencí, můžete zachovat více v poměru. Omyjte cukety. Nejlepší je najít mladé ovoce, je také chutné konzervovat žluté cukety.
Cuketa s vodkou a hořčicí

Oloupejte a umyjte česnek. Ořízněte ocasy cukety. Rozdělte cukety na kostky. Nejprve jsme ji rozřezali podélně na čtyři části a pak na tři. Můžete je rozřezat na půlky, je to také pohodlné a chutné. Nalijte cuketu do mísy.
Cuketa s vodkou a hořčicí
Jak víte, zeleninu lze konzervovat v čistých, suchých, dusených nádobách. Nejprve hodíme česnek do takové nádoby, přidáme hořčičná semínka, suchý kopr a koření do hrachu.
Cuketa s vodkou a hořčicí
Cukety nalijte na plátky pevně do sklenice. Plechovku můžete několikrát zatřepat, aby těsně padly.
Nalijte zeleninu strmou vroucí vodou a přikryjte víčkem. To je proto, abychom je nesterilizovali později..
Cuketa s vodkou a hořčicí
Po 5 minutách zakryjte nádobu víčkem s otvory a tekutinu nalijte do železné nádoby nebo pánve.
Přidat sůl.
Hrnec položíme na sporák a pár minut vaříme.
Cuketa s vodkou a hořčicí
A nalijeme ocet a vodku do sklenice cukety.
Vyplňte okamžitě marinádou z hrnce, horké.
Cuketa s vodkou a hořčicí
Mám evropské plechovky, nemusí být srolovány víky, víko lze jednoduše přišroubovat. Ale musí být také vařena a sušena..
Otočte sklenici cukety vzhůru nohama a přikryjte ji teplou přikrývkou, aby zůstala v teple a dobře se vařila.
Hostesky jsou obvykle konzervované večer, takže příští ráno jsme otevřeli přikrývku a vložili ji do spíž.
Proto může recept také vařit okurky na zimu..
Hlavní věc je, že v zimě máte hotovou chutnou svačinu pro jakékoli jídlo.
Cuketa s vodkou a hořčicí
Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa v litrových nádobách na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi krok za krokem