Sladké lilky s feferonkou. Krok za krokem recept s fotografií

Podzim je jednou z nejproduktivnějších ročních období, což znamená, že každá respektující hostitelka je zaneprázdněna přípravou zásob na zimu, aby potěšila své blízké a hosty lahodnými přírodními dárky za chladných večerů. Každá žena má svůj vlastní seznam příprav, které každý rok připravuje, ale někdy chci své hosty překvapit neobvyklými a originálními recepty, takže jednou jsem dostal ruce na recept na sladké lilky s feferonkou..

Tato neobvyklá kombinace mě nemohla nezajímat a výsledek byl velmi příjemný. Lilek jsou velmi voňavé, šťavnaté, sladké, ale zároveň s hořkostí feferonky, jako v adjika, pálivá paprika je zde velmi důležitá. Proces vaření je jednoduchý, stačí připravit lilek, smažit jej, připravit dresink, vše smíchat, vložit do sklenic a sterilizovat. Nic složitého, ale zároveň je příprava velmi zajímavá a originální.


Výtěžek produktu: 2 litrové plechovky

Doba vaření: 4 hodiny

recept na sladký lilek s pepřem

K přípravě sladkých lilků s feferonkami potřebujeme tyto složky:


Lilek - 3 kilogramy
Čištěná voda-1 sklo


Granulovaný cukr - 0,5 šálku
Skalní sůl - 1 polévková lžíce
Ocet 9% - 0,5 šálků
Hořký pepř - 1 kus
Česnek - 3 hlavy
Rostlinný olej - 150 gramů

Sladký lilek s receptem na feferonky, krok za krokem fotografická instrukce

recept na sladký lilek s pepřem

Nejprve se postaráme o lilek, je třeba je důkladně omýt.
Oloupané lilky oloupeme a podélně je nakrájíme na 4 kusy. Naplňte studenou vodou po dobu 3 hodin, aby byly elastické a uvolňovaly nadměrnou hořkost.

recept na sladký lilek s pepřem

Zatímco se lilky usazují, můžeme připravit náplň. K tomu přidejte do vyčištěné vody cukr a sůl. Tato marináda musí být ochlazena, poté přidejte ocet, jemně nasekanou feferonku a poslat tam česnek, který musí být nejprve oloupán, opláchnut a vytlačen česnekovým lisem. Všechny přísady důkladně promíchejte.

recept na sladký lilek s pepřem

Smažte lilek, vložte je do hluboké nádoby, přidejte náplň a jemně promíchejte.

pikantní lilek recept

Výsledná směs je pečlivě rozložena do sklenic, které musí být nejprve sterilizovány jednou ze známých metod (pomocí parního hrnce, mikrovlnné trouby, trouby, páry pomocí konvice)..

pikantní lilek recept

Nádoby sterilizujeme. Pokud ji vložíte do půllitrových sklenic, sterilizujeme po dobu 10-15 minut, a pokud v litrových nádobách, pak - 20 minut. Po stanoveném čase banky vyjmeme a sjedeme.

pikantní lilek recept

Je tak snadné a rychlé vyrobit sladký lilek s feferonkami na zimu.

recept na pikantní lilek na zimu

recept na pikantní lilek na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Sladké lilky s feferonkou. Krok za krokem recept s fotografií