Lilek v adjika - postupný fotografický recept na vaření doma na zimu

lilek v adjika

Popis

Lilek v adjika na zimu - vydatný, originální a jednoduchý předkrm, který bude jako příloha vhodný pro mnoho teplých jídel. Člověk by si myslel, že právě připravujeme adjiku s lilkem, ale ve skutečnosti se jídlo ukáže úplně jinak. Vaříme Adjiku ve všech tradicích z rajčat se sladkou a feferonkou. Mnoho žen v domácnosti má svůj vlastní speciální recept na výrobu této pochoutky, takže pokud si přejete, můžete seznam ingrediencí rozšířit podle svých oblíbených produktů.. Avšak ani jedna adjika se neobejde bez česneku, protože v tomto případě to bude jen kečup..

Chcete-li si doma udělat adjiku, sbírejte zralá, šťavnatá a sladká rajčata. Závisí na výběru rajčat, jaký druh adjiky dostanete jako výsledek. Hodně také záleží na tom, kolik přidáte koření a které.. K přípravě takové konzervace se nejčastěji používá celá řada paprik, mnozí jdou dále přidáním hřebíčku nebo pískavice. Ten, mimochodem, způsobí, že předkrm chuť chutnější a ořechový. Abychom vám usnadnili pochopení všech komplikací vaření takové konzervace, připravili jsme vizuální recept s fotografiemi krok za krokem. Začněme vařit lahodné lilky ve vonné adjice na zimu.

Ingredience

 • Lilek 2 kg
 • Sladká paprika 1 kg
 • Mrkev 500 g
 • Rajčata 1,5 kg
 • Ocet 9%, 100 ml
 • Česnek 200 g
 • Rostlinný olej 400 ml
 • Granulovaný cukr 150 g
 • Stolní sůl 50 g
 • Petržel podle chuti
 • Hořký pepř 1 ks.

Kroky

 1. Pro vaření v zimním období si vybíráme chutné husté lilky bohaté barvy. Vložte zeleninu do hrnce nebo cedníku, vložte je do dřezu a důkladně opláchněte studenou vodou. Na čistém kuchyňském ručníku nechte ovoce vyschnout z vlhkosti.

  umyjte lilek

 2. Když jsou lilky zcela suché, odstraňte stonek z každého lilku a poté jej nakrájejte na úhledné, ne příliš tenké kruhy, jak je vidět na fotografii. Postačí sekat lilek tak, aby každá kružnice nebyla širší než 1 centimetr a ne méně.

  nakrájíme na kruhy

 3. Důkladně opláchněte několik ne příliš velkých mrkví ve studené vodě, poté odřízněte tenkou vrstvou slupky a teprve poté otřete hrubým struháním. Rajčata lze zpracovat několika způsoby. První a nejjednodušší je, že prostě opláchnete, nakrájejte zeleninu na polovinu a nastrouhejte je na nejjemnější struhadlo. Tím se slupka ponechá ve vašich rukou a v misce budete mít připravené bramborové kaše. Druhá metoda je méně nákladná, pokud jde o úsilí: jednoduše nakrájejte rajčata v mixéru. Papriky pečlivě opláchněte vodou, odstraňte semínka a stopky z každého ovoce a poté nakrájejte na tenké půlky. Všechny připravené ingredience vložíme do velkého kastrolu, přidáme sůl a cukr a nalijeme do rostlinného oleje. Pečlivě promíchejte ingredience a po varu vařte adjiku po dobu 40-45 minut.

  vaříme adjiku

 4. Připravte si předem všechna další koření a koření, umyjte bylinky a jemně nakrájejte, oloupejte a rozdrťte česnek v mixéru. Všechny tyto ingredience přidáváme přesně 10 minut před koncem doby vaření, jak je uvedeno výše, nezapomeňte také nalít ocet.

  přidat zelení

 5. Důkladně promíchejte všechny ingredience, ochutnejte sůl a kořenění. Nádoby sterilizujeme v troubě nebo v páře, nalijeme do nich ještě horkou adjiku s lilkem, pevně přiklopíme víčka. Polotovary otočte hlavou dolů a nechte je v této formě, dokud zcela nevychladnou.

  překlopné plechovky

 6. Adjika může být podávána další den po její přípravě, ale ukáže se, že je velmi chutná a bohatá, pokud budete čekat alespoň pár týdnů. Uložte takový obrobek na chladném, dobře větraném místě.. Lahodné lilky v domácí adjika jsou připraveny na zimu.

  domácí lilek na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Lilek v adjika - postupný fotografický recept na vaření doma na zimu