Nakládané okurky - recept na zimu, jak nakládat okurky správně: studená, křupavá, jednoduchý recept, krok za krokem

Nakládané okurky jsou tradiční okurkovou miskou mnoha slovanských kuchyní a nakládané okurky za studena se v poslední době stávají stále více relevantní. Koneckonců, počasí je stále teplejší a teplejší. A tak pojďme začít podnikat.

Složení: voda, křenový kořen, Bobkový list, třešňové listy, rybízové ​​listy, křenové listy, okurky, sůl, kopr, černé pepře, česnek
Čas do záložky: Léto, Podzim


My umýt a namočit naše okurky na 2-4 hodiny.

Mezitím se ujistíme, že máme všechna koření, která potřebujeme pro moření. Množství koření se uvádí na základě jedné 3litrové nádoby:

kopr - jedna malá květenství;

bobkový list - 1-2 listy;

česnek - 2-3 stroužky;

třešňové listy - 2-3 ks .;

listy rybízu - 2-3 ks .;

křenové listy - jeden velký list;

kořen křenu - kousek 5-10 gramů;

černé pepře - 5-10 kusů.

Nádoby umývejte mycím prostředkem na mytí nádobí, nádobou na sodu, dobře opláchněte a osušte na slunci. Pokud není slunce, pak je to lepší sterilizovat.

Dalším krokem je vložit naše usazené okurky do sklenic. Dolů - větší a výše - menší. Dali jsme to co nejpevněji. Snažíme se ponechat méně volného prostoru, ale bez fanatismu. Vypočítáme počet okurek tak, aby se do sklenice vešly 3 polévkové lžíce soli (S SLIDE) a všechna výše uvedená koření. Malé koření by mělo spadnout do dutin mezi okurkami a listy by měly tvořit horní vrstvu.

A teď nejdůležitější věc!

Jak připravit nakládanou okurku na nakládané okurky?

Je to velmi jednoduché. Můžeme říci, že je to ve vašem kohoutku. Nyní jednoduše naléváme vodu do každé nádoby z kohoutku, dokud nenaplní celou nádobu. Banka je plná - zavřeme ji plastovým víčkem a jdeme do suterénu na solení a skladování. Jedním slovem - na zimu. Takový je nejjednodušší nakládaný okurkový recept..


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané okurky - recept na zimu, jak nakládat okurky správně: studená, křupavá, jednoduchý recept, krok za krokem