Domácí okurky nasolené za studena - křupavé !!! Rychlý a chutný videorekordér

Jak vyrobit chutné lehce osolené okurky chladným způsobem, aby se naše kuchyně neohřívaly v horkém letním dni. Toto je jednoduchý a rychlý recept..

Složení: voda, okurky, sůl, kopr, černé pepře, česnek
Čas do záložky: Léto


Vařením lehce osolených okurek (moření ve studené vodě) začneme samotnou přípravou okurek: myjte, odřezávejte špičky a namočte do studené vody po dobu 2-5 hodin.

Mezitím připravme zeleň. Pro tento recept vezměte kopr, křenové listy a listy rybízu: umyjte, nakrájejte na velké kousky a osušte.

Do předem připravených bank přidáváme zelení a okurky. Existuje názor, že nikdy není příliš mnoho zeleně. Stále si však musíte pamatovat, že pokud budou naše okurky tvrdé a křupavé z křenových listů, pak pokud to přehrajete koprem, můžete dosáhnout opačného výsledku. Proto byste neměli brát na 3-litrovou nádobu více než 2 středně velké osivo, 2-3 stroužky česneku, černé pepře - 5-8 kusů. Na sklenici by měla být vrstva zeleně. 200 g. Zředíme sklenici soli v 0,5 litru studené vody (pokud máte tekoucí vodu z kohoutku, můžete ji přímo z kohoutku, pokud ne, budete ji muset vychladnout) a nalijte ji do sklenice s okurkami. Doplňte studenou vodou tak, aby byl džbán plný a odložte stranou.

Nechte stát den nebo dva a domácí solené okurky jsou připraveny. Rychlé a chutné! Vaření za studena!

POZOR: pokud místnost, ve které jsou okurky lehce osolené, není dostatečně teplá, může to trvat 3–4 dny.

Máte-li jakékoli dotazy, můžete si prohlédnout video recept na solené okurky od Eleny Timchenko. Co a jak na to, ukazuje velmi jasně. Lehce osolené okurky jsou velmi chutné ...


Podívejte se na podobné recepty

» » Domácí okurky nasolené za studena - křupavé !!! Rychlý a chutný videorekordér