Vynikající růže okvětní lístek džemu

Pravděpodobně neexistuje žádná pochoutka se stejnou romantickou chutí jako růže okvětní lístek džemu. Co by mohlo být dokonalejší - vůně růží, jejich jemná chuť, v kombinaci se sladkostí cukrového sirupu. Při vynikajícím čajovém večírku můžete jam nalít do porcelánových misek nebo jej použít jako náplň do koláčů a pečiva..

Vynikající růže okvětní lístek džemu

Suroviny pro okvětní lístky růží s voňavým džemem musí být pečlivě vybrány. Pro výrobu marmelády je lepší zvolit čajovou růži se středně velkými květy, která je považována za nejvíce vonící. Jedinou nevýhodou je jemná barva hotového džemu. Dotknout se našeho sladké přípravky, můžete použít malé množství červených růží. Nelze jej použít jako základ pro džem, protože okvětní lístky jsou špatně vařené a zůstávají drsné, ale malé množství nebude znatelně chutnat, ale dá nám stín, který potřebujeme.
Růže by měly být sbírány v plném pupenu, nejlépe brzy ráno, když jsou ještě mokré rosou a neoschlé letním sluncem. Měli byste začít zpracovávat co nejdříve, ale pokud to plánujete později, je lepší uložit lístky v pevně svázaném plastovém sáčku na chladném místě. Před zpracováním okvětní lístky odtrhněte, aby se bílé sepaly nedostaly do suroviny, prosvětlete okvětní lístky z pylu.

Vynikající růže okvětní lístek džemu

Na vaření přípravky na zimu, džemy Nejprve můžete smíchat okvětní lístky s cukrem a nechat je vařit několik dní, aby se cukr rozpustil ve šťávě, kterou se lístky uvolní. Poté se kandované plátky ponoří do horkého cukrového sirupu a vaří se na mírném ohni až do něhy.

Můžete vyrobit originální džem z růží, jehož receptura zahrnuje kromě cukru, okvětních lístků a kyseliny citronové různá koření. Chcete-li ochutnat, můžete přidat trochu skořice, badyánu, dřišťál, zázvor přidá kořenitou notu.
Aby se živiny co nejvíce uchovaly, nemusí se čajové lístkové džemové růže vůbec podrobit tepelnému ošetření. Za tímto účelem se promyté a sušené lístky, pokryté cukrem a nalije citronovou šťávou, nechají vyluhovat za občasného míchání. Po uplynutí šesti hodin přeneste hmotu do mixéru a porazte. Džem můžete uložit do sklenic v lednici a podle potřeby jej vyjmout.

Vynikající růže okvětní lístek džemu

Zimní polotovary z čajové růže pro koláče a koláče jsou také jednoduché: v cukrovém sirupu, přiveďte k varu, nalijte čisté lístky, přiveďte k varu a nechte vychladnout po dobu dvanácti hodin. Poté přiveďte k varu znovu, vařte, dokud nezhoustne a nalijte do citronové šťávy. Jen tři minuty a džem je připraven - můžete ho dát do sklenic.
Podívejte se na podobné recepty

» » Vynikající růže okvětní lístek džemu