Čaj růže jam. Skutečný džem. 5 receptů krok za krokem. Jak vyrobit růžový džem?

Příroda spojila neobyčejnou krásu, nezapomenutelnou vůni v čajové růže a vybavila ji léčivými vlastnostmi. I ve starověku byly bolesti hlavy ošetřovány vůní květu, posilovaly imunitní systém, zvyšovaly tón těla a odstraňovaly také zánětlivé procesy. Není třeba mluvit o aplikaci v kosmetologii! Každý zná oblíbené populární růžové oleje, krémy a další kosmetické výrobky ... A vyjde to, co mimořádně chutné čajová růže jam. Pochoutka opravdu hodná potěšení!

Čaj růže jam. Skutečný džem. Recepty krok za krokem
Výběr přísad

Pro opravdu dokonalé růže jam je nutné vybrat vysoce kvalitní suroviny. Pro dezert budete potřebovat rozvětvené poupata čajových odrůd nebo froté růže. V tomto případě by zařízení nemělo být hnojeno chemickým hnojením! Musí růst v přirozené půdě a neabsorbovat chemikálie, aby kvetlo hojně. Z těchto ingrediencí bude více sladkosti a mnoho výhod. Květy jsou vytrhávány brzy ráno - ihned po roztopení rosy. Materiál je vytříděn, zkažené, suché listy jsou odstraněny. Zároveň se okvětní lístky oddělují od stonku a sepaly. Okvětní lístky jsou opláchnuty v chladné vodě a rozloženy tak, aby uschly na ručníku.

Čaj růže jam. Skutečný džem. Recepty krok za krokem

Krok za krokem recept. Klasická Rose Jam


V klasické verzi džemu se používají následující složky:

- 600g okvětních lístků,

- šťáva z jednoho citronu,

- 1,5 kg granulovaného cukru,

- 1 sklenici vody,

- 2-3 kapky růžového oleje.

Vařit recept na čajové růže jam jam mnohem praktičtější a užitečnější než zdobení spací postele s nimi nebo romantické zdobení večera. Při přípravě se surový materiál opláchne „pod sprchou“ a nechá se odtéct. Sušené lístky se přenesou do smaltované mísy a nalijí se do citronové šťávy. Rovněž se tam nalije šestina odměřeného granulovaného cukru. Směs by měla být podána infuzí po dobu nejméně 4 hodin..

Sirup se vyrábí ze zbývajícího granulovaného cukru a vody. Odstraňte pěnu, jak roste. Okvětní lístky růžového čaje se ponoří do potichu bublajícího sirupu a při mírném varu se vaří až 15 minut. Až bude připraven, okvětní lístky změknou a usadí se do sirupu, než aby se vznášely blízko povrchu. Před vyjmutím ze sporáku je třeba do vařit nalít pár kapek růžového oleje, který nasycuje vůni již vonícího džemu.

Čaj růže jam. Skutečný džem. Recepty krok za krokem

Čajová růže džem s citronem


Citrus zdvojnásobuje výhody džemu a přeměňuje ho v lék na zimu a nachlazení a nedostatek vitamínů.

Požadované ingredience pro recept:

- 1,5 kg okvětních lístků odrůdových čajových růží,

- 1,5 kg granulovaného cukru,

- 1 litr destilované vody,

- 1 citrus.

Citron na "Čajové růže jam "recept jemně nasekejte a spojte se s lístky. Hlavní ingredience se nalijí vodou, uvedou se do varu, topná energie se sníží a několik minut se vaří. Poté vyjměte ze sporáku a odešlete lahodný růžový džem vyluhovat na jeden den. Následující den je hmota vytlačena. Cukr se nalije do vývaru a vaří se až do karamelizace. Hotový nápoj - nebo spíše růžový med - se nalije do sklenic a uzavře.

Čaj růže jam. Skutečný džem. Recepty krok za krokem

Čajová růže džem s medem


Další varianta růžového medu, která je vhodná pro kojeneckou výživu (pokud není alergie na přírodní med).

Výrobky potřebné k vaření:

- až 100 g lístků,

- 100 g medu,

- půl sklenice vařené vody.

Okvětní lístky se nalijí horkou převařenou vodou a nechají se 15 minut mírně zahřát na nízké teplotě, poté se vyjmou ze sporáku a trvají na tom v místnosti po dobu 24 hodin. Med se umísťuje do současné hmoty a vaří se tak, aby se konzistence sirupu stala homogenní. Navrhovaný recept “Jak vyrobit čaj růže džem»Odkazuje více na lék než na léčbu - proto jej používejte v omezeném množství.

Čaj růže jam. Skutečný džem. Recepty krok za krokem

Čajová růže jam Ne vroucí


Vzhledem k nedostatečnému tepelnému zpracování si surovina zachovává svoji původní přirozenou barvu. Oproti tomu je doba skladování výrazně snížena hustý jahodový džem. Kromě toho se skladování předpokládá výhradně v lednici! Složení receptu:

- 100 g růží,

- šťáva z 1 citronu,

- 2 šálky granulovaného cukru.

Pečlivě promyté a sušené okvětní lístky růží se umístí do smaltované misky a nalijí se do citronové šťávy. Cukr se nalije a míchá. Trvat "Čajová růže jam - recept s fotografií»Asi 6 hodin míchejte každé dvě, abyste rozpustili sladké krystaly. Hmota, která spustila šťávu, se přenese do mísiče a šlehačkou, dokud není hladká (pro větší pohodlí se to děje po částech). Sklenice se plní hotovým syrovým růžovým džemem a ukládají do chladničky.

Čaj růže jam. Skutečný džem. Recepty krok za krokem

Čajové růže jam V pomalém sporáku


Kulinářští odborníci, kteří drží krok s časy, se naučili, jak si vyrobit čaj růže džem v pomalém sporáku. Proč pečit u sporáku, když existuje možnost tepelného ošetření v moderním kuchyňském spotřebiči! K tomu jsou potřebné následující součásti:

- 400 g lístků,

- 0,6 litru vody,

- 1 kg granulovaného cukru,

- 0,5 lžičky kyselina citronová.

Zařízení je zapnuto do programu „Vaření“. Nalijte do ní vodu, vhoďte cukr a citron (napůl) a cukrový sirup vařte do lehké karamelizace. Okvětní lístky posypte zbývající kyselinou citronovou a zmačkejte rukama, aby se urychlilo uvolňování šťávy. Nemusíte být příliš horliví, v opačném případě se masa ochabne a změní se v mrzutost. Růžová hmota se převede do sirupu a vaří se 15 minut pomocí stejného programu. Během procesu vaření se růže trochu ztmavnou a pochoutka zůstane zabalená do sklenic.

Čaj růže jam. Skutečný džem. Recepty krok za krokem

Tea Rose Jam S Citrusem

Zvláštní směs pochází z kombinace růží s citronem a pomerančovým džusem.

Pro dezert potřebujete přísady:

- až 100 g růží,

- 10 ml čerstvě vymačkané pomerančové šťávy,

- 15 ml citronové šťávy,

- čtvrtina sklenice destilované vody,

- 250 g granulovaného cukru.

Pupeny na "Tea Rose Jam»Umyté a sušené. Zahrne se hustý cukrový sirup se zahrnutím citrusové šťávy. Okvětní lístky se nalijí do sirupu a vaří se až půl hodiny. Pro zvláštní aroma přidejte vanilku nebo pár kapek růžového oleje. Dokončeno růže okvětní lístek jam zbývá zabalit do plechovek.

Čaj růže jam. Skutečný džem. Recepty krok za krokem

Pro zvláštní kyselost namísto kyseliny citronové nebo citrusových plodů se do růžových dezertů přidává čajová lžička kyseliny vinné, což také zvyšuje aroma surovin..


Podívejte se na podobné recepty

» » Čaj růže jam. Skutečný džem. 5 receptů krok za krokem. Jak vyrobit růžový džem?