Rose jam

Zatímco letní období nás potěší příjemnými dárky ve formě jasných a úst zalévajících plodů všech pruhů - je čas uchovat kousek této krásy pro zimu. Za chladného zimního večera samozřejmě není lepší pochoutka než šálek voňavého čaje se sklenicí cukru. Je to jako dostat trochu tepla ze vzdáleného léta. Obzvláště miluji aromatický džem, který nemusí být nalit na palačinky nebo palačinky, ale který lze jednoduše jíst lžičkou z krásné vázy. O čem to je? Samozřejmě o růžovém džemu!

Lidé se mě často ptají, jak správně vyrobit džem z tak jemného produktu, jako jsou lístky čajové růže? Vidí, jak se s nimi obchoduje na trhu, úctyhodně vdechují tuto jemnou vůni, ale bojí se koupit. Protože nevědí, co dělat s tímto růžovým štěstím. A všechno je příliš jednoduché! A tady je fotka recept na růžový džem.


Ingredience pro výrobu růží
- 300 g čajových lístků růží,
- 1 citron,
- 1,2 kg granulovaného cukru,
- 800 g vody.udělat sirup
Doporučuji pečlivě třídit okvětní lístky na sepaly a trosky, potom je vložit do misky a přidat 0,6 kg cukru, ponechat dva dny. Na co? Nechali šťávu.nalijte sirup přes lístky
Již 3. den se připravuje běžný sirup: zbývající cukr se přidá do vody a vše se vaří na požadovanou hustotu, načež se nalije do okvětních lístků. Citronová šťáva se vytlačuje tam, vše se znovu uvede do varu. A pak můžete oficiálně prohlásit růže okvětní lístek připraven!


plechovky sterilizovat
Zůstává řádně nalít vše do sklenic, pro které jsou sklenice obvykle sterilizovány. Mimochodem, je to snazší než kdy jindy udělat s špičkou varné konvice. Technologie je jednoduchá: přiveďte vodu v konvici do varu a zavařte nádobu víkem z hubice na několik minut.


růže okvětní lístek jam recept
Potom se džem nalije do sklenic a uzavře se.

To je vše, je připraveno voňavé překvapení na zimu! Dobrou chuť.

Neméně rafinovaný a aromatický - mátový džem.
Podívejte se na podobné recepty