Rose petal jam

Rose jam je poměrně originální produkt, ale již docela známý. Tento džem je velmi oblíbený ve východních zemích, protože se jedná o sklad užitečných látek. Kromě toho, růže okvětní džem je velmi krásný dezert, který sladký zub určitě bude líbit.

Aby růžový džem po vaření zůstal krásný, přidejte do něj trochu kyseliny citronové nebo čerstvě vymačkané citronové šťávy.

růže jam

Voňavé růže džem recept

Budete potřebovat:

  • studená voda - 1 sklenice
  • okvětní lístky růží 100 - 150 g
  • granulovaný cukr - 1 kg
  • čerstvě vymačkaná citronová šťáva - 2 lžíce. lžíce

Okvětní lístky je třeba odříznout od stonku a ponechat na něm bílou část. Poté okvětní lístky dobře opláchněte pod tekoucí vodou a osušte je papírovými ručníky. Zatímco okvětní lístky suší, měli byste vařit sirup z vody a cukru, za tímto účelem rozpusťte granulovaný cukr ve vodě a přiveďte k varu, nezapomeňte film odstranit. Jakmile se sirup vaří, nalijte do něj plátky, přiveďte směs k varu. Odstraňte růžový džem z tepla a nechte vařit přes noc. Poté přeneste směs znovu do varu, odstraňte růžový film, vařte dalších 20 minut. Do růžového džemu nalijte citronovou šťávu, aby získal jasný stín. Vařte asi 5-7 minut za občasného míchání. Vyjměte ze sporáku a nechte mírně vychladnout a nalijte do sterilizovaných teplých nádob.

Rose jam nemusíte vařit

Budete potřebovat:

  • Okvětní lístky růží 300 g (čaj)
  • 500 g granulovaného cukru

Opláchněte a osušte čajové lístky růží. Odřízněte bílé částice z okvětních lístků a jemně je nasekejte. Růže okvětních lístků promíchejte cukrem a dobře promíchejte rukama, dokud se neobjeví tekutina. Poté vložte studený džem do nádoby dostatečně pevně a zakryjte víčkem. Nechte džem na chladném místě. Tento džem je skvělý pro přidání do čaje a zachovává další zdravotní přínosy..

Rose jam je jedinečný produkt. Je to skvělé pro léčbu bolestí v krku a nachlazení u dětí. Anthelmintic. Díky éterickým olejům zlepšuje takový džem činnost endokrinního systému, používá se při prevenci onemocnění žaludku a vředů, dýchacích orgánů a imunitního systému. Tato pochoutka také velmi dobře bojuje s depresí a nespavostí. Navzdory skutečnosti, že růžový džem je spíše sladký produkt, ukazuje se každému, kdo se rozhodl zhubnout..

Kromě toho je takový džem dokonale uložen, stačí jej umístit na chladné místo. Pouze za tímto účelem si musíte vybrat vysoce kvalitní čerstvé květiny bez porušení. Aby se zabránilo vniknutí bugů a pylu do jamu, musí být dobře opláchnuty pod tekoucí vodou.

Růžový džem je nepostradatelným produktem v domácnosti každé domácnosti, protože je nejen velmi užitečný, ale také slouží jako dekorace pro jakýkoli stůl..


Podívejte se na podobné recepty

» » Rose petal jam