Sušené lístky růží - recept na domácí vaření s popisem toho, co z nich lze udělat

sušených růží

Popis

Sušené okvětní lístky růží - skvělý aromatický produkt, ze kterého si můžete doma vyrobit úžasné zdravé infuze a květové čaje. Od starověku byly oceněny všechny druhy odvarů z této květiny. I v té době bylo používání těchto nápojů v lidovém lékařství rozšířené. Díky růžovým infuzím bylo možné snadno zvládnout různé nemoci a onemocnění..

Chcete-li vytvořit neobvyklý čaj, můžete sušit nejen růžové listy, ale také jakékoli jiné květiny. Navíc, aby byl nápoj v budoucnu originální, můžete do sušených květin přidat kousky sušeného ovoce. Přírodní čaj tak bude mít nejen květinovou vůni, ale také bohatou ovocnou chuť..

Tato fotografie recept používá nejen sušené okvětní lístky růží, ale také obyčejné listy černého čaje. Vytváříme tak vynikající čajový nápoj s nádhernou květinovou vůní. Aby bylo možné tento recept převést do reality, dokázala i ta nejzkušenější hostitelka ve vaření, připravili jsme jednoduchou instrukci pro sušení okvětních lístků s příklady fotografií krok za krokem.. 

Začněme tedy s přípravou čaje z růží!

Ingredience

 • Okvětní lístky růží 50 g
 • Černý čaj 50 g

Kroky

 1. Nejprve musíte odříznout všechny růžové lístky. Je vhodné zvolit tuto květinu s nasycenou barvou, pak vonící nápoj dopadne s výraznějším jasným odstínem. Čajové lístky růží jsou pro tento blank nejvhodnější, protože mají nejen jasnou barvu, ale také nádhernou vůni..

  červené okvětní lístky růží

 2. Poté oddělené lístky přirozeně vysušte. Ihned poté musí být mleta mlýnkem na maso. Výslednou vonnou hmotu rozložíme na plech, který musí být nejprve potažen fólií nebo pergamenovým papírem.

  suché růže na čaj

 3. Nyní musí být rozložená růžová hmota nahoře pokryta vlhkou gázovou tkaninou a plech na pečení by měl být umístěn v předehřáté troubě na sto stupňů na hodinu a půl. Po uplynutí této doby musí být pečicí plech se sekanými růžemi vyjmut z trouby a z nich odstraněna gáza. Pak byste měli růžovou směs dobře promíchat a znovu ji přikrýt gázou, ale tentokrát je suchá. Poté přesuneme plech na dobře větrané místo, ale ne na slunci..

  sušené růže

 4. Vložte dobře sušené drcené lístky do vzduchotěsné nádoby a okamžitě je smíchejte s lístky čaje. Připravené sušené růží lze skladovat doma na jakémkoli suchém místě.

  černý čaj s růží

 5. Okvětní lístky jsou připraveny. Nyní si můžete uvařit šálek aromatického růžového čaje a užít si zcela novou chuť. Hezký čaj!

  růžový čaj


Podívejte se na podobné recepty

» » Sušené lístky růží - recept na domácí vaření s popisem toho, co z nich lze udělat