Růžový džem - recept s fotografiemi krok za krokem pro zdravou léčbu z lístků na zimu

růže jam

Popis

Rose jam Je jedinečný zimní přípravek vyrobený z lístků čajové růže a cukru. Před deseti lety se tato úžasná rostlina našla i při chůzi ulicí. Dnes budete muset tvrdě pracovat, aby si to. Nejjednodušším způsobem je samozřejmě pěstovat čajovou růži sami. Rostlina je nenáročná a bude od vás vyžadovat minimum času a pozornosti.. Brzy ráno musíte sbírat čajovou růže na marmeládu a sbírat pupeny, které ještě nejsou příliš otevřené. Dávejte pozor na stříhání květin, udělejte to tak, aby rostlina v budoucnosti neubližovala a pokračovala v květu.

Domácí džem s růží je velmi jednoduchý a tento postupný fotografický recept vám pomůže to zajistit. Na rozdíl od jiných podobných přípravků takový džem nevyžaduje mnoho hodin vaření za chlazení.. Nemusíte to ani vařit, jen kombinovat s cukrem. Nic nemůže být vůbec jednodušší. V budoucnosti lze takto zcela přirozený a zdravý růžový džem použít k přípravě jiných cukrovinek nebo pekařských výrobků. I při konzumaci této čajové růže se lžičkou a smytým horkým aromatickým čajem již bude chutná a uspokojivá.

Začněme připravovat sladký a něžný domácí růžový džem na zimu!

Ingredience

 • Čajová růže 200 g
 • Granulovaný cukr 100 g

Kroky

 1. Nezáleží na tom, kolik čajových růží sbíráte, hlavní věcí je sledovat proporce ve vztahu k cukru. Shromážděné květiny musí být pečlivě vytříděny, okvětní lístky musí být odděleny od květenství a již rozloženy v cedníku. Potom je nutné tyto plátky jemně opláchnout pod tekoucí vodou, aniž by došlo k jejich poškození. Ve stejném cedníku je můžete nechat, abyste mohli přeplnit přebytečnou vodu.

  čajové lístky růží

 2. Připravené, umyté a suché okvětní lístky nalijte do čisté a hluboké misky, jak je vidět na fotografii. Veškerý připravený granulovaný cukr posíláme do stejné mísy.

  růží s cukrem

 3. V této fázi, po důkladném omytí rukou nebo vyzbrojení rukavicemi, začneme listy hnětet cukrem tak, aby začaly proudit šťávou. Hmota by se měla ukázat jako sytější karmínově zbarvená, zároveň však bude silnější a viskózní. Je vhodné, ale ne nutné, pokusit se co nejvíce rozpustit a hnětit cukr.

  květina jam

 4. Sterilizujeme sklenici vybranou pro uložení tohoto sladkého ošetření v troubě nebo ji nalijeme vroucí vodou a poté do ní zalíme veškerou růžovou hmotu cukrem z mísy. Zavřeme banku a vždy skladujeme v lednici, v případě potřeby extrahujte a použijte. Zdravý a zcela přírodní domácí čajový džem s růží je připraven.

  sklenice džemu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Růžový džem - recept s fotografiemi krok za krokem pro zdravou léčbu z lístků na zimu