Hustý čajový růžový džem

Když se čajový čajový džem otevře, dojde k mírnému zápachu. Při správném zpracování neztrácejí okvětní lístky svou známou vůni. Tento džem není nikdy připraven bez kyseliny citronové nebo šťávy. Kyselé prostředí zaručuje zachování ochrany a způsobuje, že okvětní lístky „sdílejí“ svou barvu se sirupem. Džem bez přidání kyseliny citronové vypadá velmi vybledlý as kyselinou dokonce i světle růže zčervenávají. Rose jam velmi vhodný pro pití čaje během romantického rande. Lžíce květinového džemu zvýší chuť a nutriční výhody vaší ranní ovesné vločky. Děti budou také milovat báječné jídlo připravené podle „elfského“ fotoreceptu. Čajový růže jam s kyselinou citronovou - společné vaření.

Složení:
- listy čajové růže - 200 gramů-
- cukr - 150 gramů-
- voda - 300 mililitrů-
- kyselina citronová - 1 lžička.Připravit jídlo
Hustota květinového džemu je vždy řízena sledem přípravy sirupu. Pokud potřebujete získat vzácný džem, zalijte okvětní lístky vodou, přidejte cukr a poté vařte. Když chtějí získat hustý džem, nejdřív vaří sirup a nalijí bobule hotovým sirupem. V tomto případě bude jam silnější. Kromě toho můžete dosáhnout viskózní hustoty karamelu, proto budete muset zvýšit rychlost cukru a udržet sirup v ohni déle. V navrhovaném receptu však hustota nebude nadměrná, konzistence růžového džemu připomíná med.


Opláchněte plátky
Aby se co nejvíce zachovala růžová vůně, okvětní lístky se sklízejí brzy ráno. Květiny jsou umyté, vytříděné. Zahoďte kulhavé a sluncem spálené lístky.
U „syrového“ džemu je obvyklé odříznout bílé zahuštění na spodku okvětních lístků. Pokud se dezert vaří, okvětní lístky nemusí být řezány.


Sirup na vaření
Voda se smíchá s cukrem, sirup by měl vařit 4-5 minut.


Vložte lístky do sirupu
Sirup se odstraní z tepla, udržuje se po dobu 10 minut, načež se do něj nalije připravené čajové lístky.


Dělat jam
Džem se vaří 5 minut, přidá se kyselina citronová a vaří se dalších 15 minut. Během této doby se vytvoří dostatečná hustota.


Nalijte do plechovek
Pokud jde o plechovku a víko, dodržujte standardní postup sterilizace. Horký džem se nalije do sklenice, víko se pevně přišroubuje, obrobek se převede do chladné místnosti.

Ukazuje se, neméně jasné a chutné čaj růže okvětní džem s whisky.
Podívejte se na podobné recepty

» » Hustý čajový růžový džem