Recept na výrobu sušených jahod s fotografiemi krok za krokem na zimu doma

sušené jahody

Popis

Sušené jahody má nízkokalorický obsah a má mnoho užitečných vlastností. Na rozdíl od velmi agresivního zmrazování ovoce a bobulovin v zimě ingredience prakticky neztrácejí vitamíny během sušení a tepelného zpracování. To nám umožňuje zásobit se všemi potřebnými vitamíny pro celou zimní sezónu. Jak můžete použít sušené jahody? Existuje mnoho způsobů, plus vaše vlastní představivost. Ze sušených bobulí se nejprve připravují nádherné čaje, kompoty a další nápoje.. Nasekané jahody lze použít jako přísadu do jiných dezertů.

Podrobný recept s fotografiemi vám krok za krokem řekne nejpodrobnějším způsobem, jak rychle a snadno vysušit jahody. Pro takový obrobek musíte použít elektrickou sušičku a kvůli jeho nepřítomnosti troubu. Procesy sušení jsou různé a ve speciální sušárně bude vše mnohem snazší. Někteří lidé suší ovoce a bobule bez jakýchkoli dalších spotřebičů, jen nechávají kousky jídla, aby dosáhli nezbytného stavu sami. Perfektní zimní jahodová příprava vám umožní vychutnat si chuť jahod a léta po celou zimu. Začněme sklízet sušené jahody doma.

Ingredience

 • Jahoda podle chuti

Kroky

 1. Prvním krokem je výběr zralých jahod přibližně stejné velikosti, i když tato položka je spíše pro pedanty. Během procesu sušení se jahody zmenšují a jejich vzhled nebude vůbec důležitý. Všechny nasbírané nebo zakoupené jahody vložte do cedníku a dobře opláchněte studenou vodou. Rozložili jsme jahody, abychom vyschli na ručníku a odstranili zelené stonky. Připravené jahody nakrájejte na polovinu a vložte je do sušárny, jak je znázorněno na fotografii.

  nakrájejte jahody

 2. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, jaké jahody chutnáte, a mějte na paměti, že pokud jsou kyselé, proces sušení tuto kyselinu ještě více koncentruje.. Je-li to žádoucí, mohou být jahody sladeny například ponořením do sladkého vroucího sirupu.

  v elektrické sušičce

 3. Je také možné sušit celé bobule, i když to bude trvat mnohem déle. Pokud si přejete, můžete zkusit takové jahody připravit na zimu..

  suchý, dokud není uvařen

 4. Na elektrické sušičce ji nastavte na asi 50 stupňů a jahody sušte, dokud se nevaří. Na fotografii můžete vidět hotový stav. Celý proces trvá 12 až 24 hodin, v závislosti na tom, která jahoda je ulovena. Hotový produkt musí být pevně zabalen, aby bobule byly co nejdéle skladovány a poté ukryty na suchém a tmavém místě.. Sušené jahody jsou připraveny na zimu, můžete z nich vařit čaj.

  jahody na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Recept na výrobu sušených jahod s fotografiemi krok za krokem na zimu doma