Přírodní jahody s cukrem na zimu

Tentokrát jsem se rozhodl potěšit vás jednoduchým receptem na výrobu sladkých jahod. Nedovolíme, abychom zůstali bez konzervovaných bobulí, že? Jahody ve vlastní šťávě s cukrem jsou velmi aromatické, recept na zimu je jednoduchý.
přísady pro přírodní jahody
K přípravě přírodních jahod pro budoucí použití v zimě potřebujeme jahody a v případě potřeby můžete přidat trochu granulovaného cukru.


moje jahody

A začneme s přípravou skutečnosti, že jahody pečlivě třídíme. Okamžitě odstraňte zkažené a prolomené bobule. Umístěte jahody do cedníku a opláchněte je pod tekoucí studenou vodou. Tlak vody by neměl být silný. Potom necháme jahody v cedníku asi 20 minut, aby voda dobře tekla.


odstranit stébla
Poté vyčistíme jahody ze stonků, jak je vidět na fotografii..


dát do sklenic
A připravujeme plechovky pro naše zásoby. Sterilizujeme je a sušíme. Připravené jahody pevně vložte do čistých suchých nádob. V případě potřeby můžete do každé nádoby přidat asi 1 polévkovou lžíci granulovaného cukru.


sterilizovat plechovky
A pak přikryjeme již naplněné plechovky předem připravenými víčky a umístíme je do hrnce s horkou vodou. 0,5 l sklenice sterilizujeme asi 15 minut. Po sterilizaci sklenice utěsníme a obrátíme je vzhůru nohama. Nechte je v této podobě úplně vychladnout a pak už bude možné poslat naše sklenice jahod ve vlastní šťávě k uložení na tmavém, suchém místě na zimu.


přírodní jahoda
To je vše - náš úkol je dokončen - přírodní jahody jsou připraveny a čekají v křídlech. Dobrou chuť!

Také si udělejte pár sklenic švestky ve vlastní šťávě na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Přírodní jahody s cukrem na zimu