Zmrazené jahody na zimu

Zmrazené jahody na zimu

Aby se bobule úspěšně zmrazily a zmrazené jahody se po něm nezměnily na velký led, je třeba přísně dodržovat technologický proces..

Složení: Jahoda
Čas do záložky: Léto


Všechny fáze jsou důležité: správný výběr bobulí a čištění jahod ze všech zbytečných a přiměřené rozložení obalů v mrazničce. Nikdy byste neměli kupovat jahody sklizené po dešti. Bude to vodnaté, s velkým množstvím písku na povrchu. Tento písek je velmi obtížné prát. Chuť těchto plodů se po zmrazení ještě zhorší. Bude to jen žádný nebo mírně kyselý.

Zmrazené jahody na zimu

Velké jahody na konci léta ke zmrazení lze zakoupit až po testování. Pokud je to sladké, můžete si ho koupit. Pokud chuť jako taková neexistuje, je lepší z ní vařit džem. Středně velké jahody sklizené za suchého počasí jsou skvělé pro zmrazení. Budu podrobně popisovat správný proces zmrazování jahod v mém receptu s fotografiemi krok za krokem, které jasně ilustrují přípravu.

Jak zmrazit jahody na zimu

Sbíráme kbelík studené vody. Dali jsme kilogram nebo dvě bobule. Pojďme stát. Veškerý písek a prach se umyjí a usadí.

Zmrazené jahody na zimu

Vyjmeme bobule z vody. Odtrhněte ocas z každého bobule.

Zmrazené jahody na zimu

Díváme se na každou jahodu na skvrny poškození. Špatné kopie by měly být zahozeny. Vyměňte vodu po každé šarži jahod.

Rozložíme čisté bobule na bavlněnou tkaninu.

Zmrazené jahody na zimu

Měli by dobře uschnout, pak se v mrazicím sáčku nepřilepí na sousední plody.

Jahody jsme dali do 200 až 300 gramů bobule v jednom sáčku. Mrazničky lze použít, ale běžné tašky na jídlo budou fungovat také..

Zmrazené jahody na zimu

Obaly rozložíme jahodami tak, aby nebyly na sobě. Teprve poté, co bobule ztvrdnou, protřepejte sáček, aby se zabránilo tvorbě jahodového ledu „konglomerátů“. Nyní, když už máme zmrazené jahody, můžeme si tašky položit na sebe..

Zmrazené jahody na zimu

V zimě můžete tyto jahody použít k vaření jakéhokoli druhu jídla. Po odmrazování samozřejmě trochu ztratí svůj tvar a trochu chutná, ale přesto je ideální pro zdobení dortu nebo jiných sladkých dezertů..


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazené jahody na zimu