Lesní a domácí jahody - užitečné vlastnosti a vlastnosti jahod.

Jahoda

Pro mnohé jsou jahody a jahody jeden bobule, ale ve skutečnosti tomu tak není. Jahoda je bylinná trvalka s plíživými kořeny. Toto chutné a zdravé bobule miluje růst jak v lesích, tak na zahradních pozemcích..

Složení: jahoda
Čas do záložky: Jaro, Léto


Pokud by to nebylo pro jasně malé, červené, sladké, chutné a velmi zdravé jahodové bobule, pak by lidé pravděpodobně považovali tuto rostlinu za plevel a vytáhli ji jako nudný, např.

Lesní jahody jsou vonné a sladké chuti, jasně karmínové barvy a obsahují neuvěřitelné množství látek užitečných pro lidské tělo. V lidovém léčitelství existuje takový recept: pokud chcete být zdraví po celý rok, během období plodů jahod, jezte tyto užitečné plody alespoň 200 gramů denně. Víte, jestli je to pravda nebo ne? Můžete experimentovat na sobě.

Domácí nebo zahradní jahody.

Fotografie. Domácí nebo zahradní jahody.

Dnes je dobře známo, že 100 gramů jahod obsahuje asi 0,8 - 1,6 procent organických kyselin, 4,5 - 10 procent cukrů, 0,9 až 1,2 dusíkatých látek, 50 - 80 miligramů vitamínu C, stejně jako stopové prvky, taniny, éterické oleje a fytoncidy. To jsou daleko od všech užitečných látek, které tento malý zázračný bobule obsahuje..

Jahodová rostlina a bobule

Fotografie. Jahodová rostlina a bobule

Blahodárné vlastnosti jahod, této krásy bobule, lze jen těžko přeceňovat. Jahody mají dobré léčivé vlastnosti a jsou doporučovány pro posílení imunity. Používá se při onemocněních úst a krku, k prevenci srdečních chorob. Také má vlastnosti slabého diuretika. Pro léčebné účely se používají nejen ovoce, ale také listy a kořeny jahod..

Bobule lesních jahod, první divoký les a později, již kultivované, doma, lidé začali jíst už dávno. Kromě čerstvé spotřeby se sklízí a konzervuje na zimu. Jahody jsou sušené, zmrazené, udělat jam, kompoty a mnoho dalších chutných přípravků.

Fotografie z divoké jahody.

Fotografie z divoké jahody.

Pěstování domácích jahod

Fotografie. Pěstování domácích jahod.

Jahodový kořen, vousy a listy

Obrázek. Jahodový kořen, vousy a listy.

Jahoda, divoká i domácí, spolehlivě chránila naše zdraví po celá staletí a její prospěšné vlastnosti poskytují lidstvu neocenitelnou pomoc..

Co to je - les, polní jahoda - video. Benefit nebo ne?


Podívejte se na podobné recepty

» » Lesní a domácí jahody - užitečné vlastnosti a vlastnosti jahod.