Jemnosti mrazivých jahod na zimu

Zmrazené jahody na zimu - To je jeden z nejoblíbenějších způsobů sklizně tohoto lahodného, ​​aromatického jemného bobule na zimu. Zmrazené jahody jsou stejně populární jako Jahodová marmeláda nebo marmeládou, protože ji lze také použít jako náplň pro domácí koláče, přidávat do čaje a připravovat s ní sladké dezerty a nápoje.
Proto jsme se rozhodli podrobně říct, jak mrazivé jahody na zimu, tak, aby během zpracování za studena neztratila svůj tvar a obsah. 

Jemnosti mrazivých jahod na zimu

tak, zmrazené jahody na zimu - instrukce krok za krokem.
Povinné složky: 
- jahody - jeden kilogram-
- moučkový cukr - sto gramů. 

Popis práce.
První krok. Pro zmrazení vybíráme celé zralé, ale nezralé jahody, ne příliš velké, protože po rozmrazení velké jahody ztratí svůj tvar a změní se na „kaši“.. 
Krok dva. Poté jahody vyčistíme od zelených stonků, vložíme je do cedníku a bobule dobře opláchneme studenou vodou (tekoucí). Poté nechte veškerou vodu vytéct. Tip: Při zpracování jahod byste neměli používat kovové nádobí (misky, cedník atd.), Protože bobule při kontaktu s kovem oxidují a ztrácí svou jasnou barvu. 

Jemnosti mrazivých jahod na zimu

Krok tři. Pro zaschnutí jahod opatrně položte jednotlivé bobule ve vzdálenosti dvou centimetrů na dřevěné nebo plastové prkénko a nechte je tam jednu hodinu, ne déle. Pokud je jahoda ponechána déle, začne mízat a znovu zvlhnout.. 
Čtvrtý krok. Poté odstraňte připravené jahody, zabalte je (deska) lepicí fólií, znovu na ně vložte jahody a vložte naši strukturu do mrazničky na dvě až tři hodiny. Během této doby bobule zcela zamrznou a ztvrdnou.. 
Pátý krok. Jak již bylo uvedeno dříve, po dvou až třech hodinách vyjmeme desku s jahodami z mrazáku a sbíráme bobule do plastové nádoby. Díky přilepené fólii jsme zabalili desku, jahody se velmi snadno odstraní. 
Šestý krok. Poté položte druhou porci jahod na krájecí desky a vložte je na několik hodin zpět do mrazničky. 

Jemnosti mrazivých jahod na zimu

Sedmý krok. Jahody, které jsme zmrazili v první šarži, vložte do jedné vrstvy do plastové nádoby a posypte malým množstvím práškového cukru. Zatímco čekáme na zbytek, umístěte nádobu do chladničky. Tip: Pokud vaše mraznička již obsahuje například zmrazené jiné bobule, zeleninu a ovoce, zmrazený zelený hrášek, cuketa atd. a není místo pro další plastovou nádobu, vložte zmrazené jahody do plastového sáčku s běžným jídlem a připevněte je tak, aby bobule nebyly nasyceny různými vůněmi chladničky. 
Osmý krok. Když jsou všechny jahody zmrazené, skladujeme je, jako v případě jakéhokoli jiného zmrazení bobulí v mrazáku do zimy. Pomocí našich receptů můžete například vyrábět mrazivé třešně a meruňky na zimu. Hodně štěstí!
Podívejte se na podobné recepty

» » Jemnosti mrazivých jahod na zimu