Zelená cibule na zimu. Jak se připravit?

Zelená cibule na zimu lze připravit různými způsoby: zmrazením, konzervováním, solením, mořením atd. Zvažte následující možnosti.

Zelená cibule na zimu. Jak se připravit?

Zmrazení zelené cibule na zimu - snadné!
Omyjte čerstvé cibule peří pod proudem tekoucí vody, vyberte pouze to nejlepší a nejzdravější. Sušte byliny suchým hadříkem. Pak můžete použít jednu z metod:
1. Nasekané cibule nakrájejte na kousky po 1 cm, blanku po dobu pěti minut, zlikvidujte v cedníku. Po ochlazení vložte do plastových nádob, vložte do mrazničky.
2. Držte peřící cibuli ve vroucí vodě po dobu 3 minut, zlikvidujte ji v cedníku a nechte vodu odtéct. Tlakem v plastových nádobách zamrzněte později.
3. Nasekejte peří, smažte na pánvi, přeneste do plastových nádob, zmrazte.

Zelená cibule na zimu. Jak se připravit?

Naučte se a jak připravit solenou cibuli.

Zelená cibule: s výjimkou zimy


Připravte 3 kg zeleně, umyjte ji, přeneste na hadřík a osušte. Nůžky nebo nůž rozřezejte na kousky. Vložte cibule do sklenic, posypeme každou vrstvu solí. Vyvíjejte tlak na solené výhonky, což pomůže solnému roztoku vyniknout. Po několika dnech zkontrolujte obsah. V případě, že se tvorba solanky nezačne, zvyšte přítlak nebo nalijte trochu vroucí vody. Po dobu tří týdnů bude cibule kvasit. Můžete ochutnat jakýkoli salát s nakládaným peřím, použít na svačinu nebo sendviče.
Solení.
1 kg zelené cibule důkladně opláchněte, nahrubo nakrájejte, smíchejte s 200 g soli, vložte do sklenic a důkladně ji uvařte. Jakmile jsou nádoby plné, nalijte na něj slunečnicový olej a přikryjte jej víky. Uložte obrobek na chladném místě.

Zelená cibule na zimu. Jak se připravit?

Sušení.
Cibuli můžete sušit různými způsoby. Tady jsou některé z nich.
Pod širým nebem.

Pokud v zemi trávíte dlouhou dobu, můžete sušit zeleninu přímo na čerstvém vzduchu. Je nutné sušit ne na horkém slunci, ale ve stínu. Opláchněte zelené peří, odřízněte žluté špičky, odřízněte zeleň, která má čas zasadit. Tvrdé a silné stonky také nejsou vhodné pro sušení. Nasekané zelené kousky nakrájejte na kousky. Zvedněte dřevěnou desku nebo síto, položte na ni vrstvu gázy a na ni rozložte zelenou hmotu v tenké vrstvě. Zelení lze také sušit na vaší lodžii.
Ukázalo se, že je velmi chutné a okurkový kaviár. Dokonale doplní každé jídlo.
Sušení ve vzduchojemu.
Nakrájejte cibuli a na půl hodiny ji položte na horní polici. Aby proces probíhal s maximálním přínosem, nastavte teplotu na 70 stupňů.

Zelená cibule na zimu. Jak se připravit?

Zelená cibule na okenním parapetu v zimě


Hospodyňky se snaží pěstovat cibuli na parapetu různými způsoby. Někdo se ho snaží pěstovat ze semen, někdo přesouvá batun nebo šalotku z postelí do květináčů. Jakmile mráz zapadne, krabice se přeskupí do suterénu a v zimě se umístí na okenní parapet. Každá z těchto metod však nezaručuje, že si v zimě můžete vychutnat čerstvou cibuli. Hlavní tajemství úspěchu spočívá v tom, že pro pěstování mladých cibulových výhonků je nutné použít šalotku. Má několik výhod:
- tato odrůda dává mnohem více mladých výhonků než cibule-
- listy šalotky jsou voňavé a jemné. Tyto vlastnosti si zachovávají po celé vegetační období.-
- můžete odříznout mladé výhonky mnohem dříve než na žárovce. Důvodem je skutečnost, že roste mnohem rychleji..

Zelená cibule na zimu. Jak se připravit?

Naučte se a všechny jemnosti zmrazené cibule.
Jak pěstovat šalotky na parapetu.
1. Nezačínejte růst dříve než v únoru. Do té doby jsou žárovky v klidu..
2. Pro pěstování si vyberte nádobu, která zajistí dobrou výživu pěstujících kořenů. Je nezbytné, aby děrování ve dně. Vypouštějí přebytečnou vodu. Krabička na dort je velmi výhodná, protože se snadno pohybuje..
3. Naplňte krabici 2/3 živnou půdou, pěch.
4. Položte cibulové hlavy na povrch, těsně vedle sebe. Čím více žárovek berete, tím více výhonků dávají. Chcete-li získat rychlejší sklizeň, nakrájejte cibule na samá ramena..
5. Naplňte výživnou zeminou, která by měla žárovky mírně zakrývat.
6. Umístěte krabici na parapet v nejjasnější místnosti. Teplota by měla být mezi 12 a 18 stupni.
7. Zalévat zeleninu a udržovat půdu mírně vlhkou po celou dobu. Voda podle potřeby ráno s teplou vodou.
8. Doslova za 10 dní začnou cibule zelené peří. Mohou být škubané pro plnění boršče nebo polévky. Po dalších dvou týdnech můžete snížit husté výhonky a připravit cibulový salát..
9. Aby výhonky zůstaly husté a svěží co nejdéle, krmte půdu komplexním hnojivem.

Zelená cibule na zimu. Jak se připravit?


Zelená cibule na prodej v zimě
.
Ne všechny ženy v domácnosti mají trpělivost pěstovat čerstvé bylinky na parapetu, takže je docela možné s tím obchodovat. Pokud na to máte ruce, můžete z toho vydělat nějaké peníze.
Podívejte se na podobné recepty

» » Zelená cibule na zimu. Jak se připravit?