Vynikající solené mléčné houby ve sklenicích: jednoduchý a snadný recept na přípravu na zimu

 • Čas na přípravu:1,5 až 2 měsíce h
 • Druh jídla:Okurky na zimu
 • Složitost:Pro začátečníky

houby syrového mléka

Pokud jste dokázali sbírat kbelík mléčných hub, je to již velký úspěch. Najít takovou hrudku není tak snadné - ví, jak se maskovat. Nebudete na to náhodou - musíte znát místa, ale pokud máte štěstí. ... ... Hledání a sbírání je polovina bitvy, ale okamžitě vyvstává otázka: co je s nimi lepší dělat. Odpověď je jednoduchá: sůl je samozřejmě nejlepší s mléčnými houbami. Dnes vám chci říct jednoduchý recept na to, jak solit houby syrového mléka na zimu ve sklenicích jakékoli velikosti. Ukázalo se, že je velmi chutné. A nebudu nabízet ani jeden recept, ale několik. Pokud uděláte všechno přesně tak, jak je předepsáno v technologii, a sledujete recept, pak na zimu dostanete vynikající přípravu na jakoukoli dovolenou a na pracovní den. Chuť paušálu nelze srovnávat s ničím. Žádná z lesních hub to nemá. Proto navrhuji vyzkoušet solení podle těchto receptů..

Houby ze surového mléka: solení podle klasického receptu

Recept:

 • syrové houby z bílého nebo žlutého mléka - 5 kg;
 • hrubá sůl - 150 g;
 • deštníkový kopr - 3 deštníky;
 • křenový list - 2 ks .;
 • třešňový list - 11 ks .;
 • rybízový list - 11 ks.

Technologie:

 1. Houby musí být pečlivě vyčištěny a zpracovány. Opláchněte ošetřené mléčné houby ve více vodách. Přeneste je do velké smaltované nádoby, z nerezové oceli. Nikdy však nepoužívejte plastové umyvadla. Je lepší namísto umyvadla vzít velkou kovovou pánev. Nalijte nasolenou vodu a nechte tři dny namočit. Takže hořkost, která je v něm obsažena, zmizí z váhy a malých červů a objeví se veškerá špína skrytá mezi deskami..
 2. Po třech dnech musí být voda z hub vypuštěna. Houby znovu dobře opláchněte.
 3. Dále musíte připravit velký smaltovaný hrnec. Pečlivě zkontrolujte, zda neobsahuje třísky, praskliny a rez. Po vynechání jednoho čipu můžete zničit celý obrobek..
 4. Na dno připravené nádoby je nutné položit rybíz a třešňové listy. Položili jsme na ně deštníky. Pokud máte rádi kopr, můžete jeho množství bezpečně zvýšit, ale samozřejmě bez fanatismu. Maximálně pět deštníků - jinak vůně kopru zabije chuť mléka. A dostanete předkrm hub s chutí koření a koření - v tomto případě nikdo nehádá houby.
 5. Když jsou všechny koření a byliny položeny na dno, začneme pokládat houby. Položil jsem houby s jejich čepičkami dolů - tímto způsobem více hub vstoupilo na pánev a čepice se zlomily méně. Estetika zákruty je zachována v nejlepším případě.
 6. Sůl první řady hub. Položte na ni druhou řadu, na vrchol přidejte deštník kopru a osolte houby.
 7. V tomto pořadí je celá pánev naskládána a naplněna, dokud nedojdou mléčné houby. Posypeme každou vrstvu solí a kopr rozložíme na deštník. Na vrcholu by měl být křenový list.
 8. Poté přikryjte pánev dokonale čistou (můžete ji vařit i předem) ručníkem.
 9. Nahoře musíte položit talíř nebo misku vhodného průměru (s průměrem menším než průměr pánve). K tomu nepoužívejte kovové kryty. Dejte na vrchol útlak. Trochu ji zatlačte.
 10. Pánev se přesune do chladničky, kde čeká 40 dní. Jak se čas blíží, přeneste mléčné houby do sterilizovaných, nejlépe litrových sklenic, a uložte je do chladničky.
 11. Obrobek lze skladovat po dobu šesti měsíců. Ale déle než dva měsíce se mnou „nežila“ ani jednou. Tyto švy se obvykle konzumují před datem exspirace..

Poznámka pro hostesku: nesnažte se vylepšit chuť slané mléčné houby dalšími kořením - zabijí skutečnou chuť houby. Jako poslední možnost - několik černých pepřů, pár listů lavrushky a dva nebo tři hřebíčky.

Solené mléčné houby v listech zelí

mléčné houby se zelím

Recept:

 • bílý kus - 5,5 kg;
 • jemná sůl - 335 g;
 • česnek - 10 stroužků;
 • čerstvý kopr - 100 g;
 • filtrovaná voda - 5,5 l;
 • velký list zelí - 12 ks .;
 • rybízový list - 25 ks .;
 • třešňový list - 25 ks.

Technologie:

 1. Konzervace podle tohoto receptu se nachází na několika místech. Náhodně do toho narazil, rozhodl jsem se to vyzkoušet. Horké solení hub již bylo nudné - já jsem chtěl houby, solené nějak jinak. Výsledek byl překvapený a potěšen. Nyní se tato metoda stala mou prioritou.
 2. Houby syrového mléka pečlivě třídit. Klobouky je třeba umýt houbou - obyčejná pěnová guma pro mytí nádobí bude samozřejmě, ale samozřejmě nová.
 3. Po omytí seřízněte nohy. Houby několikrát opláchněte pod drážkou. Nalijte do misky. Nalijte do slané studené vody. Namáčení bude trvat tři dny. Voda musí být měněna každých šest hodin.
 4. Po uplynutí doby máčení musí být houby znovu důkladně opláchnuty tekoucí vodou.
 5. V samostatné misce smíchejte 60 g soli s vodou. Počkejte, až se krystaly úplně rozpustí.
 6. Výslednou solanku nalijte do mísy s mléčnými žampiony. Podržte pod tlakem po dobu 12 hodin.
 7. Během této doby budete muset odstranit mléčné houby ze solanky každé čtyři hodiny. V cedníku je opláchněte tekoucí vodou a vraťte se do solanky.
 8. Po uplynutí 12 hodin bude třeba houby odstranit ze solanky. Je snazší je odtéct skrze cedník a nechat je chvíli tam uschnout..
 9. Sklenice jakékoli velikosti musí být předem sterilizovány, počkejte, až uschnou a začněte rozkládat houby. Nejprve položí řadu hub, čepice dolů. Pro houby - nasekaný kopr, listy zelí (nasekané na sklenici), sůl, nasekaný česnek a další přísady.
 10. Houby by měly být ve sklenici „pod krkem“. Zavřeme sklenice plastovými víčky a vložíme je do chladničky. Solené mléčné houby by tam měly stát 2 měsíce..

Tip: Před mořením houby je nezapomeňte namočit. Jinak by v pórech hub mohla zůstat hořkost a nejrůznější ošklivé věci. Kdokoli je připraven čekat na solené mléčné houby dva měsíce, tři dny na namáčení není překážkou.

Nyní pro vás není žádným tajemstvím, jak solit houbami syrového mléka ve sklenicích na zimu - vyberte si z uvedených dvou jednoduchých receptů. Ještě lépe, vyzkoušejte oba - aroma je jiné. Ale tam i tam, chuť mléčných řas a tóny podzimního lesa vás potěší v chladných zimních dnech..


Podívejte se na podobné recepty

» » Vynikající solené mléčné houby ve sklenicích: jednoduchý a snadný recept na přípravu na zimu