Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze

Výsadba borůvek lze provést jak na jaře, tak na podzim. Je však lepší to všechno udělat na jaře, protože v létě mají sazenice čas „zakořenit“ a posílit. Výsadba rostliny není příliš obtížný proces, takže ji může zvládnout kdokoli..

Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 

Výsadba zahradních borůvek

Pěstitelská oblast by měla být slunná a dobře chráněná před větrem. Neměli byste si vybrat stínované místo, protože plody pěstované v takových podmínkách nemají velmi příjemnou chuť. Musíte být velmi opatrní při výběru půdy. Půda musí být kyselá. Lepší, pokud je to rašelina-hlinitá nebo rašelina-písčitá půda.

Hodnotit a borůvky na zimu. Podívejte se na recepty, které byly vyzkoušeny více než jednou hostitelkou.

Nezapomeňte se podívat na „video o výsadbě borůvek a péči o ně". Toto je pokladnice tipů pro začínající zahradníky..

Výsadba borůvek na jaře

Rostliny je nutné zasadit na jaře, než se pupeny zvětší. Nejprve se musíte rozhodnout, kterou odrůdu budete pěstovat. Pokud žijete v oblasti s chladným podnebím, vyberte si krátký kanadský keř. Pro teplé oblasti s dlouhými a horkými léty je vhodná zahradní odrůda. Nákup sazenic ze specializovaných prodejen. Zde se prodávají v nádobách a květináčích, takže během transplantace bude kořenový systém minimálně poškozen..

Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 

Před výsadbou ponořte nádobu do vody, nechte ji působit 20 minut. Po uplynutí této doby odstraňte sazenice, jemně rozmačkejte hrudku země, narovnejte kořeny rostliny.

Zvažte a borůvky na zimu - recepty.

Borůvky: výsadba a péče, fotografie

Nejprve vykopejte díry o velikosti 60 x 60 centimetrů. Vzdálenost mezi jednotlivými otvory by měla být asi 0,5 metru. Mezi řadami by měla být zachována vzdálenost 1-3 metry. Opatrně uvolněte dno a boky jímky. To je nezbytné, aby vzduch mohl lépe proudit ke kořenům. Pro normální vývoj keře je nutné vytvořit ve fosílii kyselý substrát. Na dno přidejte rašelinu smíchanou s pískem, jehličí a pilinami. Přidejte sem 50 g síry, vše dobře promíchejte.

Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 

Do otvoru nepřidávejte žádné hnojivo, aby se půda nezalkalizovala. Sazte sazenici do otvoru. Kořenový límec by měl být ponořen do fossy pouze 3 centimetry. Zalévání sazenic, mulčování na vrcholu s vrstvou jehel, rašeliny, slámy a kůry.

Výsadba sazenic borůvek v budoucnu předpokládá pravidelnou péči. Několikrát za sezónu by měla být půda uvolněna do hloubky asi 8 cm. Není třeba v této záležitosti horliví, protože to může nepříznivě ovlivnit zdraví keře. Zvláštní pozornost by měla být věnována mulčování. Obnovte vrstvu mulče každé 2-3 roky. Jakmile je najdete, zbavte se plevelů.

Naučte se a jemnosti mrazivých jahod na zimu.

Zahradní borůvky - výsadba a péče, foto:


Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 

Zalévání

Zavlažovací schéma by mělo být takové, aby kořeny přijímaly dostatečnou vlhkost, ale voda nestagnuje. Optimální pravidelnost je 2krát týdně. Každý keř by měl spotřebovat asi 1 kbelík vody. Keře by měly dostávat největší množství vody ve středu a na konci léta, protože v tomto období jsou položeny květiny. Pokud v této době rostlina dostane nedostatečnou vlhkost, utrpí to kvalita ovoce. Ve velmi horkých dnech by se keře měly napojit i zalévat. Zavlažování se provádí ráno nebo večer po 16:00.

Zahradní borůvky - pěstování a péče, recenze fotografií:


Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 

Vrchní oblékání

Rostlina dobře reaguje na různá minerální hnojiva, takže je můžete bezpečně používat. Hnojiva by měla být aplikována brzy na jaře, když pupeny bobtnají a šťáva se pohybuje. Je však kategoricky nemožné krmit ovoce organickými hnojivy. Optimální je použití síranu draselného, ​​síranu zinečnatého, superfosfátu a síranu hořečnatého. Jeden keř bere asi 70-90 g minerálního hnojiva. Až do příštího jara nemusíte rostlinku krmit minerálními hnojivy..

Bude se vám líbit a houba recepty na zimu.

Šíření borůvek

Keř se může množit vegetativně a semenem. Semena se získávají z ovoce sklizeného ze zdravých keřů. Plody jsou mírně sušeny a zasazeny do kyselé půdy. Je lepší to udělat na podzim. Pokud sázíte semena na jaře, rozvrstvte je předem na tři měsíce. Udělejte to v lednici. Po rozvrstvení zasejte semena do drážek v hloubce 1 cm. Horní část drážky posypte vrstvou rašeliny a písku. Pro klíčivost musí semena mít teplotu nejméně 23-25 ​​stupňů a vzdušnou vlhkost asi 40%. Kromě toho je nutné půdu pravidelně zalévat, povolit a zbavit se plevelů. Po 2 letech mohou být sazenice přesazeny na trvalé místo..

Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 
Jak se vám líbí lahodné lecho s fazolemi na zimu?

Rozmnožování rozdělením keře

Pouzdro je vykopáno a rozděleno tak, že každá část má kořeny o délce 5-7 centimetrů. Dělené části jsou vysazeny na stálém místě..

Propagace řízky

Oddenek rostliny je nakrájen na řízky. Musíte je odříznout na konci podzimu poté, co listí spadne. Můžete to udělat také začátkem března, kdy proces toku mízy ještě nezačal. Délka řezu by měla být asi 8-15 centimetrů. Vyberte silnější výhonky, abyste mohli růstový proces začít co nejrychleji. Řízky skladujte při teplotě 1 až 5 stupňů po dobu jednoho měsíce. Zasazte je pod úhlem. Nalijte jeden a půl centimetru substrátu nahoru. S náležitou péčí se sazenice vyvíjejí dobře a po několika letech je lze přesadit na trvalé místo.

Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 
Jak se mášvýsadba borůvek video"? Pokud chcete vědět co nejvíce podrobností, je to možné..

Bude se vám líbit a lahodný třešňový švestkový džem se semínky.

Semena borůvek, výsadba

Při pěstování nových odrůd obvykle zemědělci a chovatelé používají způsob pěstování rostlin semeny. Pěstování borůvek ze semen vyžaduje trpělivost a čas. Upozorňujeme, že sazenice porostou několik let.

1. Sbírejte zcela zralé bobule, rozmačkejte je do stavu vyčerpání. Hmotu ponořte do teplé vody, dobře promíchejte a nechte stát 5-7 minut. Odstraňte semena, která zůstávají dole. Zlikvidujte plovoucí semena.

2. Vhodná semena osušte na bavlněném plátně, okamžitě je uskladněte nebo zasejte. Před výsadbou by měla být semena uchovávána ve vlhkém mechu nebo písku po dobu 90 dnů. Nalijte rašelinu do misek, hrášku nebo krabic, navlhčete. Semena rozprostřete na povrch (ne prohlubujte je). Posypte tenkou vrstvou písku, stříkejte rozprašovačem. Ořízněte plodiny sklem nebo průhledným silným filmem.

3. Po několika týdnech se objeví první výhonky. Otevřete nádoby se semeny, odstraňte ochranný film. Přeneste plodiny na teplé a dobře osvětlené místo. Poté, co se objeví tři až čtyři listy, zasadte sazenice do samostatných nádob a přesuňte je do skleníku a skleníku. Po dobu dvou let semena klíčí.

4. Během růstu vyžadují sazenice další krmení a výživu. Rostliny by se měly krmit v dubnu. Poslední krmení se provádí na konci června.

Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 

Připravte se a broskve ve vlastní šťávě.

Prořezávání borůvek

Aby mohla rostlina pravidelně nést ovoce, musí být odříznuta. Děje se tak na jaře, než se pupeny zvětší. Není nutné čekat na jaro, pokud si všimnete suché nebo nemocné větve - ihned je rozřežte. Odstraňte všechny květiny pro první rok. Díky tomu se rostlina bude vyvíjet správně. Keře, které dosáhly věku 2-4 let, by měly mít silnou kostru. Omrzliny, bolavé a slabé skvrny jsou nutně vyříznuty. Po zimě jsou odstraněny kořeny a větve, které leží na zemi. U dospělých keřů se stříhají výhonky starší než 5 let. Mělo by zůstat pouze 3-5 silných keřů. U vzpřímených keřů by měla být střední část naředěna. Zbavte se rozlehlých keřů z dolních výhonků.

Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 
Má neuvěřitelnou chuť a broskvový džem.

Číst a "výsadba borůvky recenze". Zahradníci, kteří se podílejí na pěstování tohoto keře, tento proces oceňují a sdílejí své dojmy a tipy.

Výsadba vysokých borůvek: nemoci a škůdci

1. Ptáci a brouci. Chcete-li chránit před těmito škůdci, natáhněte malou síť přes křoví. Hmyz nepoškodí bobule tolik škod, ale občas se před nimi musíte bránit. Brouci a brouci mohou napadnout keře natolik, že květiny zmizí a nechají se ztenčovat. Z tohoto důvodu se výnos keře bobule snižuje..

2. Hedvábí bource morušového. Larvy tohoto škůdce jedí kořeny a listy rostliny. Budete je muset sbírat ručně a potom je utopit v kbelíku slané vody..

3. Plísňová onemocnění. Vyvolávají je stagnace vlhkosti v oblasti kořenového systému. Řešení tohoto problému je celkem jednoduché. Musíte jen neustále uvolňovat půdu. Jako preventivní opatření můžete rostliny každý rok ošetřovat směsí Bordeaux..

4. Mykoplazma nebo virová onemocnění. Mezi tyto nemoci patří nekrotické špinění, mozaikový trpaslík, vláknité větve atd. Bohužel není možné léčit rostliny postižené těmito chorobami. Budete muset úplně odstranit celý keř.

Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze 

Jak se vám líbí třešňový džem - vynikající recept?

Mnoho problémů se objeví, pokud nedodržíte jednoduchá pravidla zemědělské techniky. Pokud půda není dostatečně kyselá, začnou listy keře žloutnout. Pro nápravu situace stačí doplnit půdu rašelinou. Listy mohou z nedostatku dusíku zžloutnout. Aplikujte dusíkatá hnojiva do půdy každý rok. Pokud listy zčervenají, je to hlavní známka rakoviny stonku. V průběhu času to vede k vyschnutí keře..

Ostružiny borůvek

1. "Králičí oko". Jedná se o hybrid, který se snadno přizpůsobí nízké organické půdě nebo horkým podmínkám. V oblastech s chladným podnebím by tato odrůda neměla být pěstována..

2. "Patriot" je střední sezóna a vysoká odrůda s velkými plody, které dozrávají na konci července a srpna. Odrůda je odolná vůči klasickým chorobám a chladu.

3. „Vévoda“ je vysoká a pozdně kvetoucí odrůda, která může dosáhnout výšky asi dvou metrů. Odrůda dobře snáší mrazivé zimy a dobře nese ovoce..


Podívejte se na podobné recepty

» » Borůvky: výsadba a péče. Krok za krokem fotografie a recenze