Výsadba semen okurky: pěstování, péče. Venku a sklenících

Předběžný výsadba semen okurky v krabicích pomáhá urychlit zrání zeleniny. Kromě toho je plodící proces prodloužen, což vám umožní vychutnat si chuť okurek ještě déle. U sazenic by semena měla být zasazena v polovině jara. Můžete je také zasadit přímo na otevřeném prostranství, ale plody se v tomto případě objeví mnohem později..

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Semena okurky před výsadbou

Semena zeleniny mohou být skladována po dobu 8-10 let. Pro pěstování je optimální používat semena stará 3-4 roky. Semeno by mělo být velké semeno plné hmotnosti. Měl by být zahříván v blízkosti topných zařízení asi měsíc. Pokud pro výsadbu používáte hybridní odrůdy, můžete tento krok přeskočit..

Zkuste to okurky.

Dalším povinným krokem je dezinfekce osivového materiálu. Po dobu jedné hodiny musí být máčeno ve směsi 30 g česnekové buničiny a 0,1 litru vody. Po namočení semena zabalte do vlhkého hadříku a nechte je po dobu dvou dnů při teplotě nejméně 20 stupňů. Tentokrát by mělo stačit, aby semeno nabobtnalo. Po otoku se na dva dny umístí na spodní polici chladničky..

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Semena okurky se umístí do plastových kelímků naplněných zeminou nebo kokosovým substrátem. Půda je připravena předem. Pro jeho přípravu se odebírají 2 díly kyselé rašeliny, 1 díl dřevěných pilin, 2 díly humusu, 2 lžíce dřevěného popela. V každém samostatném skle je položeno jedno semeno (musí být položeno výtokem). To je nezbytné, aby slupka zůstala během klíčení v půdě. Semeno nesmíte hluboce zakopat. Shora by měla být pokryta půdou 5-10 mm. Půda je navlhčená, pokrytá papírem a ponechána v místnosti s teplotou 22-28 stupňů. Po 3-4 týdnech jsou sazenice připraveny k výsadbě na otevřeném terénu.

Připravte se a okurkové saláty s hořčicí na zimu.

Výsadba semen okurky pro sazenice

Péče funkce

Je třeba pečovat o sazenice okurek, stejně jako o jiné sazenice. Plodiny by měly být navlhčeny, potápěny, krmeny včas. Při pěstování rostlin v plastových kelímcích, kazetách a krabicích se vyplatí dodatečně osvětlit okurky. Jakmile se objeví první výhonky, měla by se teplota v místnosti snížit na 15-16 stupňů. V noci je osvětlení vypnuto, takže sazenice se příliš neprotahují.

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Poté, co se na sazenicích objeví první 2 listy, je třeba sazenice nakrmit. Za tímto účelem smíchejte 3 malé lžičky nitroammophoska a 3 litry vody o teplotě 20 stupňů. Několik dní před výsadbou rostlin na otevřeném prostranství se krmí tímto roztokem: 40 g superfosfátu, 10 g draslíkového hnojiva, 15 g močoviny a 10 litrů vody. Toto množství je dostatečné na to, aby bylo možné nakrmit dva metry čtvereční..

Během kultivace se rostliny zalévají jednou za 7 dní. Půda se zcela zavlažuje a voda, která je po zavlažování sklovinou, se vypustí. Aby to nebylo možné pokaždé, můžete vybavit speciální palety. Pokud sazenice rostou dostatečně rychle, ale nemáte v plánu se potápět, přidejte do šálků čerstvou půdu.

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Jak se vám líbí okurkové přípravky - saláty?

Semena výsadby okurek pro sazenice

Sběr lesních plodin

Okamžitě by se mělo říci, že rostliny netolerují dobře, takže je lepší je okamžitě pěstovat v samostatných rašelinových tabletách nebo květináčích. Při výsevu semen v krabicích se nemůžete vyhnout sběru. To by mělo být provedeno ve fázi, kdy sazenice vyvinou 2 mladé listy. Před začátkem sklizně je půda hojně napojena. Po zalévání se sazenice opatrně odstraní, země se z nich otřese. Sazenice jsou přesazeny do otevřeného terénu. Kořen a stonek jsou ponořeny do země podél kotyledonových listů.

Půda po sklizni je zhutněna. Všechny nemocné a křivé sazenice jsou odstraněny. Nezapomeňte, že sklizeň zpomalí vývoj sazenic a zrání ovoce. Týden před výsadbou jsou sazenice postupně zvyklé na své přirozené prostředí. Vezměte bedny nebo kontejnery mimo každý den a nechte je několik hodin. Nejprve musí být sazenice chráněny před průvanem a nárazy větru. Časem to nemůžete udělat..

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Hodnotit a recepty okurky na zimu.

Výsadba okurek v zemi semeny

1. Při výsadbě semen přímo do otevřeného terénu není nutné je namočit. Můžete je zasadit do sucha.

2. Na postelích připravených začátkem května zasejte okurky do hloubky jednoho až jednoho a půl centimetru. Každý keř by měl být od sebe ve vzdálenosti 50 cm. Sazenice rostlin v šachovnicovém vzoru. Mezi řádky udržujte vzdálenost asi půl metru.

3. Lůžka by měla být předem naplněna kompostem a po zasetí důkladně navlhčena..

4. Umístěte oblouky, zakryjte fólií. Vysázené rostliny není nutné vysílat první týden. Neměli byste se bát přehřátí. Dokud se neobjeví výhonky, neohrožuje rostlinu. Po objevení prvních listů nezapomeňte sledovat teplotní režim pod filmem. Přístřešek by měl být větraný včas. Pod fólii jsou také nainstalovány nádoby s vodou. Zvýšená vlhkost pod přístřeškem zachrání sazenice před možnou smrtí. Polyethylen lze nahradit jakýmkoli netkaným materiálem, který je třeba otevřít pouze několikrát týdně. Pro dobré zadržování vlhkosti v postelích je mulčujte.

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Zvažte a rajčata a okurky na zimu - skvělé rozmanité možnosti.

Výsadba okurek semeny na otevřeném terénu

Co dělat, aby plody nebyly hořké?

Mnoho letních obyvatel se potýkalo s tak nepříjemným problémem, jako je hořkost ovoce. Proč se to může stát? Horkost se zpravidla objevuje v důsledku nepravidelného a nedostatečného zavlažování. Optimální obsah vlhkosti během kvetení je 55-60%. Náhlé zastavení zavlažování slouží rostlinám jako signál. Rostlina přestane růst, listy začnou žloutnout a plody se stanou hořkou a nepříjemnou pro chuť..

Po obnovení zalévání se rostlina zotavuje a dále roste, ale plody nevyhnutelně trpí. Zelenina musí být zavlažována pravidelně, bez ohledu na počasí. V žáru se rostlina zalévá přes listy teplou vodou. Zakryjte postele okurky seno, trávou a kompostem. Tím se rostlina ochrání před ztrátou vlhkosti v případech, kdy ji nemůžete zalévat..

Hodnotit a sklizeň okurek na zimu.

Okurky: výsadba semen pro sazenice:

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Namáčení semen

Semena okurek jsou před výsadbou namočena bez chyby. Pokud se tak neučiní, může být rostlina ovlivněna škůdci a chorobami, bude růst a špatně se vyvíjet. Mohou však být vysazeny také na suchém prostranství. To však lze provést pouze tehdy, pokud jste si jisti, že je půda dezinfikována a hnojena. Namáčení zahrnuje několik fází:

1. Zahřívání. Semeno je složeno do malých sáčků a položeno na baterii.

2. Osivo se plní 3% fyziologickým roztokem. Plovoucí semena se odstraní.

3. Semeno je ošetřeno stimulanty růstu.

4. Zpracování semen roztavenou vodou z mrazničky. Musí být zahřátý na teplotu 28-30 stupňů.

5. Pro namáčení je lepší vzít bavlněnou látku, ne gázu.

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Výsadba sazenic do země

Po 3-4 mladých listech se objeví v sazenicích, mohou být zasazeny na otevřeném prostranství. Půda by se měla zahřát do této doby na 20-24 stupňů. Také by mělo být venku dostatečně teplo. Tyto podmínky se obvykle objevují uprostřed posledního jarního měsíce. Chraňte oblast, kde plánujete pěstovat ovoce před nárazem větru. Zde by se mělo dostat potřebné množství slunečního světla. Nezapomeňte, že rostlina netoleruje dobře, takže v případě potřeby ji musíte okamžitě přikrýt polyethylenem.

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Příprava půdy na sazenice

Půda pro okurky by měla být vysoce úrodná, odvodněná a nízká v obsahu dusíku. Pokud je půda příliš kyselá, nejprve ji vápno vypusťte. Optimální složení půdy pro pěstování sazenic okurek je 6 dílů rašeliny, část pustiny, piliny a 1 díl humusu. Můžete však použít i jiné půdy. Hlavní věc je, že je dostatečně teplá a uvolněná..

Ohodnoťte poskytnuté informace tady.

Hnojení půdy

Půda by měla být během výsadby hnojena, protože její kořenový systém není rozvětvený. Dělejte otvory s hloubkou 40 centimetrů po celé posteli. Mezi otvory je udržována vzdálenost 60 centimetrů. Naplní se vrstva půdy kombinovaná s humusem a kompostem. Z výše uvedeného jsou otvory pokryty vrstvou čerstvé půdy, bez dalších nečistot. Obsah rašelinových nádob se instaluje do otvorů. Vysazené rostliny se hojně zalévají. Pozemky jsou svařené trávou nebo rašelinou.

Výsadba semen okurky: pěstování, pěstování, péče. Venku a sklenících. 

Jak uvázat okurkové keře

Okurky se pěstují na otevřeném poli svisle nebo vodorovně. Okurky jsou vinné révy, takže je rozhodně nutné je svázat. Tento jednoduchý postup může ušetřit spoustu místa. Kromě toho lze zabránit infekci keřů. Výhonky by měly být svázány poté, co se objeví 3-4 listy. Nejoblíbenější metodou vázání je instalace struktury ve tvaru písmene U. K tomu jsou připojeny lana nebo dráty. Řez okurky je zachycen lanovou smyčkou pod druhým nebo prvním listem.

Připravte se a okurky na zimu.

Tvorba okurky

Při výsadbě sazenic nezapomeňte vzít v úvahu, že rostlina má silné boční větvení. Čím více si vyberete, tím méně často byste měli pěstovat keře. Silně rozvětvené odrůdy vyžadují zvláštní školení. Provádí se včas a ve fázích. Poté, co se objeví první 3-4 listy, odstraní se všechny vaječníky a nevlastní syn až 4 listy. Po vývoji 8 listů zůstane na rostlině jeden vaječník ze 4 až 8 listů. Po chvíli se postup opakuje od 8 do 12 listů.

Zvažte a informace: okurky na parapetu v zimě: jak růst.

Okurky jsou zelenina, kterou každý bez výjimky miluje. To je důvod, proč se letní obyvatelé snaží naučit tajemství, které jim umožní pěstovat vysoce kvalitní a bohatou úrodu na svých stránkách. Výběr a příprava semen má velký význam. Musí být nasáklé a dezinfikované. To je záruka, že budete sbírat dobré a chutné ovoce..


Podívejte se na podobné recepty

» » Výsadba semen okurky: pěstování, péče. Venku a sklenících