Meloun pastilka: jak si vyrobit lahodnou pastilku melounu doma

Pastila může být vyrobena z téměř jakéhokoli ovoce a bobulovin. Stačí si vybrat správný recept a nebojí se experimentovat. Velmi krásný a chutný ibišek lze vyrobit i z melounu. Někdo připravuje marshmallow pouze z šťávy z melounu, někdo výhradně z buničiny a uvidíme obě možnosti.

Složení: vodní melouny
Čas do záložky: Léto, Podzim


Meloun dobře umyjte, osušte jej ručníkem a nakrájejte na kousky.

vodní meloun marshmallow

Semena odstraňte, rozdrťte s pivem a dobře vytlačte veškerou šťávu. Vyzkoušejte dužinu, a pokud to není moc sladké, přidejte do ní pár polévkových lžic medu. Měli byste mít tekutou „kaši“ buničiny z melounu.

vodní meloun marshmallow

Připravte sušičku, namažte podnosy z marshmallow rostlinným olejem, rozložte dužinu melounu a vyhlaďte lžičkou. Vrstva by neměla být tlustší než 0,5 cm, jinak bude pastilka příliš hrubá. Melounovou pastilku sušte v elektrické sušičce při teplotě +55 stupňů po dobu 4 hodin, poté teplotu snižte na 40 stupňů a sušte ji, dokud nebude nabídka.

vodní meloun marshmallow

Pasta z melounu si zachovává svou růžovou barvu a může být dokonce použita k dekoraci zákusků.

Meloun pastila

Med se vaří z melounové šťávy a při výrobě marshmallows je technologie stejná.

Máte stále šťávu z předchozího receptu? Filtrujte jej dobře přes tenká kýta složená na polovinu a nalijte do pánve.

Zapněte nejtišší oheň a šťávu vařte velmi pomalu. Meloun dává pěna při vaření a musí být čas od času odstraněn štěrbinovou lžící. Doba vaření závisí na sladkosti samotného melounu. Sladší se vaří o něco rychleji, ale v každém případě počítejte s alespoň 3 hodinami vaření. Konzistence by měla být jako květový med.

vodní meloun marshmallow

Průměrně 450 gramů medu melounu vychází z tří kilogramů šťávy melounu. Během procesu vaření medový meloun poněkud ztmavne a postupně se mění z světle růžové na zlatohnědou. To je normální.

vodní meloun marshmallow

Vyrovnejte plech na pečení s papírem na pečení, kartáčujte ho rostlinným olejem a nalijte směs melounu na plech na pečení v tenké vrstvě.

Zapněte troubu na +100 stupňů a vložte pečicí plech do trouby. Nezavírejte dveře a nevysušujte pastilku asi 6-8 hodin.

Rukou zkontrolujte marshmallow. Jemně se dotkněte dlaní do středu marshmallow a pokud zůstane ruka suchá, pak je marshmallow připraven. Pokud ne, mírně snižte teplotu a vysušte ji při nižší teplotě..

vodní meloun marshmallow

Nakrájenou pastilku nakrájejte na čtverečky, posypte moučkovým cukrem a můžete vyzkoušet, který z receptů se vám nejvíce líbí.

Jak vařit marshmallow a sušit ho v elektrické sušičce, viz video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Meloun pastilka: jak si vyrobit lahodnou pastilku melounu doma