Melounový džem - jednoduchý recept s fotografií, jak vařit z dužiny a loupat s ořechy doma

meloun jam

Popis

Melounový džem lze připsat exotickým typům dezertů, polotovarům na zimu. Tento podrobný recept na fotografie ukazuje, jak snadné a snadné je takové ošetření doma. Ze zařízení pro přípravu polotovarů na zimu potřebujete pouze mikrovlnnou troubu, a to opět dokazuje, jak jednoduchý je tento recept..

Černý pepř musí být přidán do melounového džemu, aby byla směs pikantní a aromatická. Pro sladkou a kyselou chuť můžete také přidat citronovou nebo pomerančovou šťávu..

K přípravě takové sladkosti melounu můžete použít dužinu i slupku melounu. Chcete-li, aby váš džem byl nejen chutný a aromatický, ale také vzhledově atraktivní, nakrájejte slupky melounu kudrnatým nožem.

Začněme tedy co nejdříve prostudovat postupný recept s fotografií, který podrobně prozradí a předvede, jak správně připravit jednoduchý a zároveň lahodný zimní džem z buničiny a slupek melounu..

Ingredience

 • Meloun 1 kus.
 • Vlašský ořech 200 g
 • Cukr 1/2 kg
 • Mletý černý pepř 1/4 lžičky.

Kroky

 1. Vezměte středně velký meloun, opláchněte ho důkladně studenou vodou, osušte ručníkem a nakrájejte na malé kousky, zatímco měla by se oříznout tenká vrstva zelené slupky. Ukázalo se, že džem bude připraven z buničiny a slupek melounu.

  buničina z melounu

 2. Nalijte již loupané vlašské ořechy do mísy s melounem, které nemusí být nasekané, musí být celé, jak je vidět na fotografii níže.

  meloun s ořechy

 3. Do stejné mísy přidejte granulovaný cukr a doslova špetku černého pepře, aby byl džem více chutný a sofistikovanější. Melounový dezert by neměl být příliš sladký.

  meloun s cukrem

 4. Připravené ingredience pošlete to do mikrovlnné trouby na 30-40 minut.

  jam v mikrovlnné troubě

 5. Jakmile uplyne správný čas, uvidíme, co máme. Níže uvedená fotografie ukazuje příklad výsledku..

  pečený meloun

 6. Chcete-li zkontrolovat, zda je naše melounová sladkost s ořechy připravena, musíte si vzít trochu sirupu se lžičkou a nalijte ji na samostatný talíř, aby trochu vychladl. Sirup by měl ztuhnout a ne rozprostřít po talířku..

  hustý sirup

 7. Pokud se vám podaří, jak je popsáno výše, je melounový džem připraven a můžete jej zavřít do sklenic, nebo můžete začít pít čaj. Dobrou chuť!

  vložte džem do sklenic


Podívejte se na podobné recepty

» » Melounový džem - jednoduchý recept s fotografií, jak vařit z dužiny a loupat s ořechy doma