Jak vařit lahodné okurky v troubě?

Okouna štika je ryba, která se při vaření potřebuje. Při správném vaření se stává něžným a s minimem kostí. Taková ryba je součástí různých pokrmů, včetně dietních, které vám zpestří vaši stravu. To může být smažené, vařené nebo dušené v pomalém sporáku. Maso z candáta je ale zvlášť světlé, pokud ho pečete v troubě. Dále se podíváme na to, jak vařit celou okurku v troubě na polštáři zeleniny s rajčaty a kořením..

Jak vařit lahodné okurky v troubě?

Pokyny: jak vařit šťuky ve fólii v troubě

Hlavní nevýhoda okounů je považována za obtížné čištění díky malému měřítku a ostrým ploutvím. Nejprve musíte ryby očistit od šupin, odříznout ploutve, střeva a opláchnout pod tekoucí vodou. Chcete-li ušetřit čas, můžete si koupit jatečně upravené tělo okurek, například v internetovém obchodě Eco-fish https://ecoryba.ru/. Ryby zakoupené zde vás potěší svou chutí a čerstvostí. Po očištění nebo nákupu nakrájeného rybího masa jatečně upravené tělo dobře otřete papírovou utěrkou a nechte v hluboké misce. Pak musí být připraven k ponoření do pece:

  1. Rybu důkladně vtřete dovnitř a ven solí. Postupně přidejte koření, mletý černý pepř a kmín podle chuti. Nechte ryby vyluhovat po dobu 20 minut.

  2. Připravte si zeleninový polštář. Za tímto účelem nalijte rostlinný olej na pánev, vhoďte do poloviny prstenů cibule a mrkve, smažte ingredience, občas míchejte na mírném ohni asi 5 minut. Podle chuti přidejte rajčatovou šťávu a cukr. Vaříme dalších 5 minut.

  3. Pečicí list zakryjte fólií, potom na něj jemně vložte dušenou zeleninu a poté rybu.

  4. Jatečně upravené tělo nahoře důkladně namažte zakysanou smetanou nebo majonézou. Použijte strouhaný sýr k vytvoření dalšího polštáře. V případě potřeby lze jatečně upravené tělo trochu plnit sýrem.

  5. Zakryjte candát fólií tak, aby tekutina neteče na plech během pečení.

  6. Misku pečte v předehřáté troubě při 200 ° C po dobu 20 minut. Poté se ryby uvolní z horní vrstvy fólie a jatečně upravené tělo se vrátí do pece na 15 minut, ale teplota se sníží na 180 ° C. Přebytečná kapalina se odpaří a jatečně upravená těla se pokryjí kůrou.

Jak vařit lahodné okurky v troubě?


Vařenou rybu položte na talíře tak, aby pečená zelenina pokrývala jatečně upravená těla a sýrová kůra byla dole..

Jak vařit filety v troubě

Nejobtížnější při přípravě filet z candáta je pečlivě zpracovat kousky masa z kostí. Nezapomeňte začít řezat vnitřností, maso pak nebude hořké. Potom je od hlavy podél hřebene k ocasu lepší provést řez a pak odříznout dva filé. Kousejte kousky, abyste se ujistili, že neexistují jámy. Poté:

  1. Připravte cibuli. Nakrájejte na malé kostky, smažte na pánvi s přídavkem rostlinného oleje. Cibule by měla zůstat průhledná, bez zlaté kůry. Po opékání cibule posypeme na jednorázové papírové utěrky, aby se odstranil přebytečný olej..

  2. Připravte plech na pečení. Pro toto jídlo je nejlepší použít misku s vysokými stranami. Umístěte filé na dno, sůl a pepř. Rozetřete cibuli na vrchol candáta, přidejte kousky másla.

  3. Připravte si sýrovou podložku. Za tímto účelem nastrouhejte sýr a smíchejte s 1/3 zakysanou smetanou. Výslednou hmotu položte na cibuli.

  4. Předehřejte troubu na 180 ° C. Rybu pečte asi půl hodiny, ujistěte se, že filet nevyschne.

Jak vařit lahodné okurky v troubě?

Jako přílohu použijte vařenou rýži, brambory nebo tvrdé těstoviny. A můžete ozdobit jídlo bylinkami nebo aromatickou bazalkou. Jezte chutné a zdravé!


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak vařit lahodné okurky v troubě?