Příprava salátů na zimu. Recepty

Samozřejmě, že vůdci sklizňových období mezi ženy v domácnosti jsou příprava salátů na zimu, receptykteré má každý dodavatel vlastní. Ať už jsou vyrobeny bez ohledu na to, z jaké zeleniny a ovoce nejsou zahrnuty takové konzervy, jak se říká, pro každou chuť a barvu. Chceme vám také nabídnout několik takových receptů..

tak, příprava salátů na zimu - recepty.

ovocný a zeleninový salát

1. Ovocný a zeleninový salát.

Složení: bulharský pepř - 1 kg - cibule - 400 gramů - jablka - 1 kg - švestky - 1 kg soli - 4 lžičky - rostlinný olej - 100 ml - jablečný ocet - 100 ml - černý pepř - 10 hrách.

Pokud jde o vaření lilek salát na zimu, Prvním krokem je umytí a oloupání všech druhů ovoce a zeleniny. Poté rozdělte švestky na polovinu, vyjměte semena a nakrájejte na plátky, oloupejte jablka a nakrájejte je na plátky, nakrájejte celý pepř a cibuli na kroužky.

Vložte veškerou zeleninu do hrnce, přidejte do nich sůl, cukr, pepř, dobře promíchejte a nechte pár hodin nechat směs nechat šťávu.

Poté dejte pánev se zeleninou na oheň, přiveďte k varu, přidejte olej a ocet a vařte 10 minut.

Připravte horký hotový salát v připravených sterilních nádobách a srolovejte.

mrkev a křenový salát

2. Jablka s křenem a mrkví

Složení: mrkev - 170 gramů - jablka - 200 g - křenové kořeny - 10 g - ocet - 2 g.

Solanka: voda - 1 litr - cukr - 100 gramů - sůl - 60 g - stolní ocet - 10 g.

Nejprve musíte připravit solanku, k tomu by měla být sůl, cukr a ocet přidána do vroucí vody a okamžitě odstraněna ze sporáku.

Dále, jako v případě vaření mrkvový salát, loupaná mrkev, jablka a křen musí být nastrouhána na hrubém struhadle, zabalená do připravených nádob a nalít horkou připravenou solankou.

Sklenice zakryjte víčky a sterilizujte. Sterilizujte litrové plechovky - 15 minut, půl litru - 10.

Potom sklenice pevně uzavřete a nechte vychladnout.


Podívejte se na podobné recepty

» » Příprava salátů na zimu. Recepty