Konzervovaná řepa: nejlepší recepty

Řepné polotovary na zimu může být velmi rozmanitá - jedná se o nakládanou řepu a kaviár z této zdravé zeleniny a různé konzervace. Je třeba poznamenat, že řepné polotovary lze použít jako přílohu k masu, často se také používají jako přídavek k boršči..

Konzervovaná řepa: nejlepší recepty

Jedním z nejčastějších způsobů sklizně řepy v zimě je konzervování, které má za následek velmi zajímavý produkt v konzervách. Existuje několik receptů na vaření konzervované řepy, o které se s vámi podělíme.
Konzervovaná řepa - recept Č.1

Vařte 700–800 g řepy, oloupejte a nakrájejte na střední kostičky. Rozdělte řepu na sterilní sklenice, střídající se vrstvy této zeleniny a oloupané stroužky česneku (vezměte celkové množství česneku podle svých představ). Sklenice by měly být naplněny nahoru, konečný dotek bude pár bobkových listů, hřebíček a pepř.
K přípravě náplně je třeba vařit litr vody, přidat vždy 40 g soli a cukru, znovu vařit a přidat 60 ml octa. Nalijte sklenice do takové vařící solanky. Na asi 4 litry sklenic stačí jeden litr solanky. Sklenice zakryjte víčky a sterilizujte po dobu 12 minut. Potom sbalte víčka a otočte plechovky dnem vzhůru, dokud zcela nevychladnou. Můžete také vařit rajčata s řepou.
Konzervovaná řepa - recept číslo 2, bez octa
Odřízněte kořeny a ocasy promyté řepy (vezměte 2 kg), vložte do hrnce, přikryjte studenou vodou a vařte do měkka. Současně připravte solanku - do nádoby nalijte litr vody, přidejte lžičku soli, přiveďte k varu na mírném ohni.
Po uvaření nechte řepu mírně vychladnout, poté ji oloupejte, nakrájejte na střední kousky a vložte zeleninu do sterilizované nádoby. Řepu zakryjte horkou solankou, přikryjte, dejte sklenici do hrnce s vodou a přiveďte k varu. Nezapomeňte pod sklenici položit houbu nebo hadřík. Po vrení na mírném ohni po dobu 50 minut sterilizujte litrovou nádobu. Nádobu pevně uzavřete víkem, otočte ji, uložte na teplé místo na jeden den, poté ji znovu otočte a uložte.
Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervovaná řepa: nejlepší recepty