Zelená adjika

Domácí přípravky nás v zimě doslova zachrání! Čest a chválu těm, kteří pravidelně vylepšují různé recepty a přicházejí s novými lahodnými rostlinnými přípravky. Ale ne každý si může vytvořit nové jídlo sám, ale opakovat něco, co někdo vytvořil - s lehkostí. Proto má každá hostitelka tolik receptů na všechny druhy polotovarů! A včetně oblíbených zeleninových dodávek každého, které nutně zahrnují adjiku.
Adjika, vařená doma, chutná úžasně. A někdy je prostě hezké ho rozložit na chléb. Samozřejmě nemluvíme o skutečné abcházské adjika, ale o jejích interpretacích. Například zelená adjika na zimu z nezralých rajčat. Každý spojuje toto orientální koření s červenou barvou a štiplavou chutí, kterou mu dává hořká paprika. Ruská kuchyně provedla vlastní úpravy a diverzifikovala recept svým vlastním způsobem. Nyní domácí adjika často obsahuje rajčata, křen, papriky, cukety a dokonce i švestky. Složení závisí přímo na představivosti experimentálního kulinářského specialisty.

Zelená adjika

Adjika ze zelených rajčat není jen kořením, ale spíše samostatným zajímavým předkrmem pro jakýkoli druhý chod. Vaření adzhiky zabere trochu času, ale tepelná příprava je rozhodně nutná. Chcete-li tedy připravit recept na „Zelená adjika na zimu“, měli byste připravit:
- 3,5-4 kg zelených rajčat,
- 0,2 kg hořkého pepře,
- 0,5 kg zralých rajčat a papriky,

- Česnek 0,3 kg,
- mrkev a jablka podle chuti,
- 50 ml rostlinného oleje,
- 150 g hrubé soli,
- 50 g koření chmele-suneli,
- velká hromada kopru,
- bazalka a petržel podle chuti.
Zelená rajčata se promyjí a nakrájí na malé kousky. Spodní část je odstraněna z každého ovoce (místo, kde je ocas připevněn). Aby byla adjika v důsledku toho měkčí a jednotnější, je třeba rajčata opařit vroucí vodou a oloupat. A aby se z nich odstranila nadměrná hořkost, musí se posypat solí a nechat osamocené po dobu 5-6 hodin - šťáva, která se uvolní během této doby, je vypuštěna.

Zelená adjika

Další sklizeň se dále připravuje ke sklizni. Mrkev a loupaná jablka se přidávají podle chuti. Paprika a zralá rajčata zjemní chuť jídla. Při zpracování chilli papriček byste měli být obzvláště opatrní a dodržovat bezpečnostní opatření. Pálivé papriky uvolňují éterické oleje, které mohou způsobit vážné podráždění sliznic a dokonce i pokožky. Všechny ingredience se několikrát v mlýnku na maso otáčí, dokud se nezíská pastovitá hmota, a poté se přenesou do smaltované pánve nebo misky. Zelená rajčata jsou samostatně rolovaná v mlýnku na maso nebo nasekána v mixéru a dokud nejsou smíchány se zeleninou.

Zelená adjika

K rostlinné hmotě se přidá rostlinný olej, hrubá sůl a chmelové koření. Vše se důkladně promíchá, dokud se sůl nerozpustí. A teprve potom můžete položit zelená rajčata. Adjika bez vaření nechte se vařit hodinu na mírném ohni, nezapomeňte se promíchat. A 2-3 minuty před koncem vaření se do něj nasekají nasekané greeny. Hotové občerstvení se odstraní z tepla a rozloží se do sterilizovaných nádob, které se okamžitě stočí. Receptura „Green Adjika“ je uložena ve spíži nebo ve sklepě a může stát perfektně při pokojové teplotě i po celou zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Zelená adjika