Adjika bez vaření

Mnoho lidí prostě nemůže obejít bez nejrůznějších koření při přípravě různých pokrmů. Zejména v přípravách na zimu. Proč nepřipravit, kolik sklenic domácího koření? Voňavé a chutné adjika! Nalijte ji mono pod víčka a uložte ji v lednici nebo sklepě. Ale recept na adjiku bez vaření nejpohodlnější. Kromě toho si zachovává užitečnější zeleninu..

Adjika bez vaření

Adjika z rajčat bez vaření také zvaný adzhika raw nebo čerstvé. A je připraven z následujících složek:

  1. 3 kg rajče;
  2. 300 g stroužků česneku;
  3. 1 kg červené papriky;
  4. 3-4 lusky feferonky;
  5. 1 polévková lžíce krystalový cukr;
  6. 3 lžíce hrubé mletí soli;
  7. 5 lžíce 9% ocet.

Adjika bez vaření

Zelenina pro recept se omývá a v případě potřeby očistí ocasy, semena a zkažené oblasti. Nakrájejte rajčata na 4 kusy a dejte je do mísy na hodinu, aby se odtékali (nepotřebujete další šťávu, abyste zabránili vodě zalévat). Poté se zelenina přelije v mlýnku na maso do jemné frakce. Pálivé papriky jsou poslední, které se obracejí, a množství lze vybrat nezávisle podle chuti. Poté se do zpracované zeleniny přidá sůl, ocet a granulovaný cukr. Miska se míchá dřevěnou špachtlí.

Adjika je téměř připravená. Zůstane pouze zabalit do připravených nádob (sterilizovaných) a uzavřít víčky (železné kroucení nebo nylon). Domácí adjika bez vaření uložte do chladničky pro uložení. Pokud je adjika uložena ve sklepě, je lepší do ní přidat trochu nastrouhaných křenových kořenů jako poměrně silné antiseptikum. V tomto případě nelze ocet vůbec přidat..

Adjika bez vaření

Výtěžek hotové receptury je přibližně 3 litry. Během dlouhodobého skladování se adjika zlepšuje. Mírně kyselá a má kořenitou chuť. proto recept na rajčatový adjika bez vaření můžete bezpečně skladovat až do jara.


Podívejte se na podobné recepty

» » Adjika bez vaření