Vaření dietních jídel z cukety

Cuketa je jednou z našich oblíbených zelenin. V létě si můžeme pochutnat na jejich chuti, připravíme různé kastroly, dušené maso a občerstvení, samozřejmě nezapomeneme vařit cuketa na zimu ve formě různých okurek a konzerv.
Samozřejmě, že tato zelenina je dobrá nejen pro jejich chuť - pokud vám záleží na vaší postavě, můžete brát nejen hubnutí potravinových doplňků na hubnutí, ale také si připravit různé dietní jídla z cukety.

Vaření dietních jídel z cukety

Dietní squashové recepty mohou zahrnovat různá první jídla a přílohy. Někdy můžete ustoupit od stravy a dopřát si dokonce i lžíci originálu cuketa džem s citronem.
Rýžová polévka se cuketou

Vezměte prosím na vědomí, že všechny ingredience jsou na jednu porci. Vařte 20 g rýže a 160 g nakrájené cukety ve vodě a poté protřete sítem. Do hmoty přidejte 300 ml zeleninového vývaru a vařte. Smíchejte 70 ml mléka s třetinou vejce, přidejte sůl podle chuti a 15 g másla, promíchejte a ochutnejte hotovou pyré s touto směsí.
Dietní tykev dušené
Nakrájejte cukety, květák a mrkev jemně a nechte je mírně vařit, dokud neudržíte na mírném ohni. Na konci vaření nalijeme zakysanou smetanou s nízkým obsahem tuku a před podáním - dušte dušené maso se sýrem.
Mimochodem, můžete v tomto receptu nahradit květák nejběžnějším bílým zelím. Do této dietní jídla můžete přidat také zeleninu, lilek, rajčatovou šťávu, přírodní koření..
Nezapomeňte také zkusit dietní cuketové palačinky.
Podívejte se na podobné recepty

» » Vaření dietních jídel z cukety