Vaření adjika v pomalém sporáku

Ano, ukázalo se, že domácí adjiku lze vařit ve vícebarevném! Jsi překvapený? Pak se to ujistěte v praxi! Nabízíme vám dva recepty: rajčatový a sladký pepř adjika a cuketa, pepř a česnekové koření. Není třeba říkat, že každý z nich dopadne úžasně chutně..

Vaření adjika v pomalém sporáku

Za první recept “Adjika v multicooker z rajčat a papriky “potřebujete následující ingredience:
- 3-4 kg papriky,
- 2-3 kg zralých rajčat,
- 4 hořké papriky,
- 1,5 hlavy česneku,
- 5 lžíce Sahara,
- 4 lžíce sůl,

- 100 ml octa 10% ,
- 100 ml slunečnicového oleje.
Vaření adjika v pomalém vařiči, jak je obvyklé pro jakýkoli konzervační recept, začíná přípravou zeleniny, která je oloupaná a praná. Semena jsou "odstraněna" ze sladké papriky a ocasy jsou odstraněny. Nakrájejte rajčata na malé plátky. Poté, co se rajčata společně se sladkými paprikami přemění na homogenní hmotu v mlýnku na maso. Výsledná zeleninová hmota se nalije do vícevrstvé pánve a dusí se v ní asi 2 hodiny.

Vaření adjika v pomalém sporáku

Hořký pepř a česnek rozemletý v mlýnku na maso se umístí do samostatné mísy. Mimochodem, nemůžete odstranit semena z pepře - naopak, jsou potřebná, aby jídlo bylo pikantnější a pikantnější. Asi 20 minut před koncem vaření se do nich přidá množství rajčat a papriky, česneku a hořké papriky, cukru, soli, octa a slunečnicového oleje. Všechno je smíšené, uzavřené víkem a zhasnuto. Po signálu pro více hráčů byl dokončen adjika rozloženo do plechovek a pevně přišroubováno kovovými víky.
Pro druhý recept na adjiku v pomalém hrnci s cuketou budete potřebovat:
- 1 kg mladých cuket,
- 3 velké papriky,
- ? hořký pod,
- 5 stroužků česneku,
- 1 polévková lžíce ocet 9% ,
- 80 ml slunečnicového oleje,
- 1 polévková lžíce sůl.
Zelenina pro adjiku se vymývá. Špičky jsou oříznuty z cukety, a pokud je to nutné, slupka je oloupána a semena jsou odstraněna (to se však týká více přezrálého cukety). Sladké papriky a hořké papriky se očistí od semen a stopek. Připravená zelenina se naseká v kuchyňském robotu nebo mlýnku na maso - v zásadě je však možné je jemně nasekat nožem. Do směsi nakrájené zeleniny se přidává sůl, cukr podle chuti, ocet, slunečnicový olej. Směs se důkladně promíchá a přenese se na vícebarevnou pánev.
Multicooker je zapnutý a je v něm vybrána funkce „Hasicí“. Čas je nastaven na 1 hodinu. 15-20 minut před koncem programu se do zeleniny přidá strouhaný nebo sekaný česnek.

Vaření adjika v pomalém sporáku

Recept "Adjika" v multicooker je ideální pro přípravu této horké koření pro budoucí použití. Za tímto účelem musí být adjika jednoduše vložena do sklenic a sterilizována v hrnci s vroucí vodou po dobu 40-50 minut, poté by měla být sklenice utěsněna a otočena vzhůru nohama, dokud úplně nevychladnou, zabaleny. Uloženo domácí adjika, vařené ve vícebarevném prostředí stejným způsobem jako jiné zimní přípravy a konzervace - na tmavém a chladném místě. V zásadě však může být po sterilizaci ponechána po celou zimu při pokojové teplotě.
Podívejte se na podobné recepty

» » Vaření adjika v pomalém sporáku