Adjika v bulharštině. Recept s fotografií

Pro adjiku si vezměte sladkou červenou papriku, hořkou červenou, česnek, pár obyčejných paprik, mrkev, česnek, trochu rostlinného oleje, ocet.

Červené papriky dobře opláchněte, dobře oloupejte a drtte v mlýnku na maso nebo v mixéru.

Adjika v bulharštině

 Rovněž rozemeleme hořkou papriku a česnek a dáme je do chladničky na půl hodiny. Nakrájejte obvyklý pepř na malé kostky, nastrouhejte mrkev a přidejte nakrájenou cibuli. Lehce opečte cibuli v rostlinném oleji, přidejte pepř a mrkev, přidejte sůl a dušené maso, dokud neřeší, vychladněte.

Adjika v bulharštině

Vezměte chlazené nakrájené papriky s česnekem z ledničky a nasaďte na mírně zahřátí, dobře osolte a přiveďte k varu, vařte deset minut.

Adjika v bulharštině

Když hmota začne zahušťovat, přidejte smažené papriky s cibulí a mrkví a nechte je ohněm asi 10 minut.

Před vypnutím přidejte ocet a horké ihned vložte do připravených nádob, přikryjte a srolovat.

Adjika v bulharštině

Ujistěte se, že jste jej otočili vzhůru nohama a nasaďte ho, dokud nebude úplně vychladlý. Po ochlazení je adjika připravena k použití.

Pět kg. paprika, budete potřebovat 3-4 kousky hořké, průměrná hlava česneku, asi 100 g. rostlinný olej, 2-3 kousky pravidelné papriky, lepší než žlutá, pár mrkve a 2 středně cibule.

Chutíme solí a feferonkami, můžete také přidat trochu rajčat, oloupat z mlýnku na maso a poté vařit, dokud nezmizí pěna..

Adjika v bulharštině

Recept se svolením alexiry


Podívejte se na podobné recepty

» » Adjika v bulharštině. Recept s fotografií