Konzervace okurek a rajčat

V sekci konzervace okurek a rajčat - recepty,  Chci vám vyprávět o jednom zajímavém a velmi chutném receptu, který mě naučila moje milovaná babička.

Konzervace okurek a rajčat

tak, konzervace okurek a rajčat na zimu v želatině.

Potřebujeme: 5 kilogramů zralých rajčat a okurek, 4 kilogramy papriky, 7 velkých cibulí, bobkové listy, hřebíček, černý pepř a pro marinádu 2 litry studené vody, 120 gramů stolní soli, 120 gramů granulovaného cukru, 200 miligramů devíti procent ocet a 3 polévkové lžíce želatiny.

Pro naše zachování jako pro všechny ostatní přípravky ze zeleniny, ovoce nebo bobule, umyjte sklenice dobře a sterilizujte. Pak na dno každého dejte malou cibuli nakrájenou na kroužky, pár bobkových listů, hřebíček, pár hrášek černého pepře.

Všechny ostatní zeleniny (rajčata, okurky, papriky), musíte umýt a nakrájíme na kruhy, vyčistěte střed pepře semeny. Poté nasekanou zeleninu umístěte do vrstev ve sklenicích až na samý vrchol a pokračujte v přípravě marinády na bázi želatiny.

Konzervace okurek a rajčat

Za tímto účelem nařeďte želatinu, sůl, cukr a ocet ve studené vodě a vařte několik minut, poté ihned nalijte obsah sklenic připravenou marinádou..

Potom musí být sklenice zeleniny sterilizovány po dobu 1 hodiny a srolovány cínovými víčky nebo pevně uzavřeny vínem.

Náš naukládání okurek a pomador - dokončeno.

Takovou konzervaci musíte uložit v chladné místnosti vedle ostatních domácí švy.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervace okurek a rajčat