Konzervace okurek

V současné době, uprostřed sklizně okurek, zadavatelé masivně produkují nauchovávání okurek, recepty které jsou velmi odlišné od tradičních nakládané okurky na zimu na lahodné svačiny s těmito zeleninou. Proto jsme se rozhodli nabídnout vám pár takových receptů..

Takže první recept konzervace, okurky - saláty .

Konzervace okurek

Složení: okurky - 4 kilogramy, cibule - 1 kilogram, mrkev - 1 kilogram, česnek - 2 hlavy, sůl - 3 lžíce. lžíce, granulovaný cukr - 1 sklo, stolní ocet - 1 sklo, rostlinný olej (slunečnice) - 1 sklo.

Příprava: okurky umyjte a nakrájejte na proužky, oloupejte mrkev a nastrouhejte je na hrubém struhadle nebo k vaření Korejské saláty na zimu. Oloupejte cibuli a nakrájejte ji na půlky. Smíchejte všechny připravené ingredience ve velké misce, přidejte nakrájený česnek, sůl, cukr, olej a ocet, promíchejte a nechte vařit po dobu 3 hodin.

Po 3 hodinách uspořádejte do nádob, sterilizujte, uzavřete a zabalte.

Druhý recept konzervace okurek a pomador.

Konzervace okurek

Složení: okurky, rajčata, kopr, listy rybízu, černé a koření, bobkový list. Pro marinádu na 1 litr vody: 3 polévkové lžíce granulovaného cukru, 2 polévkové lžíce stolní soli, 5 polévkových lžic octa 9%.

Příprava: Nakrájejte kopr, listy a koření na dno čistých plechovek a na vrchol pevně položte okurky a rajčata. Poté nalijte obsah sklenic horkou připravenou marinádou, přikryjte a sterilizujte 15-20 minut. Pak zaklopte víčka, opatrně otočte sklenice dnem vzhůru a zabalte je do teplé přikrývky nebo něčeho jiného, ​​dokud zcela nevychladnou..


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervace okurek