Zelený rajčatový salát na zimu


Zima není jen o svátcích, okna malovaná mrazem a chraplavý sníh pod nohama. Pro mnohé je tato roční doba spojena s vynikajícími domácími produkty. Jeden z těchto přípravků, mimochodem, je velmi populární, je salát ze zelených rajčat. Připravuje se velmi jednoduše a rychle a výsledkem je neobvykle chutné jídlo, které osloví všechny členy domácnosti..

zelený rajčatový salát

K přípravě tohoto jídla budete potřebovat následující produkty:

 • 5 kg rajčat, resp. Zelených.
 • Česnek 200 gramů
 • Zelení - od dvou do čtyř svazků celeru a petrželky
 • Bobkový list 4 - 5 kusů.
 • Koření, ne více než osm hrách.
 • Sůl, tři polévkové lžíce
 • Cukr 200 gramů
 • Ocet 9% 200 ml
 • Chili pepper 1 ks.

Vaření zeleného rajčatového salátu na zimu:

 1. Zelení se musí umýt a stonek odstranit. Poté ji položte na papírový ručník, abyste odstranili vlhkost. Po zaschnutí musíte nasekat své mléko.
 2. Česnek čistíme, opláchneme a poté stiskneme lisem.
 3. Rajčata je také třeba dobře umýt. Pečlivě prohlédneme a odstraníme všechny rozmazlené. Dále je musíte nakrájet na malé kousky..
 4. Nyní musíte vzít velký pánev, položit a smíchat bylinky, sůl, česnek, cukr, rajčata a přidejte ocet.
 5. Poté byste měli vše přikrýt víkem a poslat do chladničky na 5 - 7 hodin, aby se začalo uvolňování šťávy. Pokud je čas krátký, můžete na něj položit lis, pak se proces výrazně zrychlí.
 6. Sklenice by měly být nejprve sterilizovány, poté je třeba do nich vložit trochu chilli, koření a bobkového listu. Teď bychom měli začít položit náš salát do sklenic. Aby se ingredience normálně hodily, mohou být sklenice pravidelně protřepávány. Poté, co je nádoba naplněna salátem, je třeba ji nalít na vrchol šťávou, která byla uvolněna během infuze.
 7. Dále je třeba sklenice zakrýt víkem a umístit je do pánve s chladnou vodou. Pod spodkem plechovek by měla být nějaká ubrousek nebo hadr. Poté musíte položit pánev na oheň a přivést k varu. Vzhledem k tomu, že voda v květináči je studená, může to trvat asi půl hodiny..
 8. Dále začíná proces sterilizace, jehož doba přímo závisí na objemu použité plechovky. Takže pro objem 0,5 bude trvat asi deset minut - na litr - asi 15 nebo 20.
 9. V této fázi můžeme říci, že téměř vše skončilo. Nyní musí být každá nádoba zapečetěna, pak se otočte a přikryjte nějakou přikrývkou, dokud nebudou úplně v pohodě.
 10. Chcete-li uložit takový blank, měli byste jej umístit do chladné a temné místnosti, například: do sklepa nebo balkonu, ale pak musíte skryty sklenice před sluncem.

Malá doporučení:

 • V případě potřeby můžete přidat trochu hnědých rajčat, ale ne více než 1/5. Dodají salátu ještě atraktivnější vzhled. Je důležité nezapomenout, že každé rajče musí být celé, v žádném případě nepoškozené..
 • Kromě jiného můžete experimentovat s bylinkami přidáním koriandru nebo kopru podle svého uvážení.

Podívejte se na podobné recepty

» » Zelený rajčatový salát na zimu