Rajčatový a okurkový salát na zimu. Léto. Recept s fotografií

S příchodem zimy jsou všichni u stolu a sní o tom, že uvidí něco exotického nebo jen jarní a letní zeleninu a ovoce. Proto je dobrým východiskem z této situace hotový rajčatový a okurkový salát, uzavřený ve sklenicích na zimu. Příprava nebude obtížná a nákladná a obsahuje spoustu vitamínů. Tento salát bude vyžadovat:
Rajčata - 3 kg. (nejlépe tvrdé, můžete dokonce hnědé)
Okurky (ne staré) - 1,5 - 2 kg.
Cibule - 0,5 - 0,6 kg.


Sladká paprika - 0,5-0,6 kg.
Trochu pepře.
Rostlinný olej - 1-1, 3 šálky
Sůl jen podle chuti.
Ocet - 6 polévkových lžic.
Chcete-li začít vařit, je třeba si umyjte veškerou zeleninu, poté nakrájejte rajčata a okurky na kousky. Oloupejte a nakrájejte papriky na malé proužky, stejným způsobem nakrájejte cibuli. To vše lze nakrájet na hlubokou misku, poté přidat olej, pepře a sůl, aby se tam chutnalo, a vše velmi dobře promíchejte.

Salát z rajčat a okurek

Salát z rajčat a okurek

Pak vložte tento salát do již umytých plechovek a pevně vycpejte lžičkou. Poté, co jsou všechny sklenice pevně zabaleny se salátem, přidejte do každé malé šťávy, která zůstane ze zeleniny v misce. Vložte všechny nádoby do velkého hrnce, přikryjte a sterilizujte po dobu 40 minut.

Salát z rajčat a okurek

Po plechovce vytáhněte a přidejte 1 polévkovou lžíci octa do každého a teprve poté je ucpejte.

Salát z rajčat a okurek

Potom plechovky otočte a přikryjte teplou přikrývkou, nechte je v této poloze, dokud zcela nevychladnou. Je vhodné dát salát na chladném místě, může to být sklep, sklep nebo jen lednička. Tento salát je ideální pro zimní stůl jako příloha nebo jako samostatné jídlo. Výstup je 6 litrových plechovek.

Salát z rajčat a okurek

recept se svolením Alexgrivy  


Podívejte se na podobné recepty

» » Rajčatový a okurkový salát na zimu. Léto. Recept s fotografií