Konzervované okurky - recepty

Možná jsou okurky jedním z nejoblíbenějších a cenově dostupných sklizených produktů, takže existuje mnoho receptů na jejich přípravu na zimu. Zkušení ženy v domácnosti nejen smíchají, nakládají nebo nakládají tyto smaragdové plody, ale také připravují různé zeleninové občerstvení, rozmanitá jídla, okurkové saláty a dokonce z nich vyrábějí džemy..

Konzervované okurky - recepty

Rozhodli jsme se udělat malý výběr a poskytnout vám to nejchutnější Rrecepty na konzervování okurek na zimu, doufáme, že se vám bude líbit a přijmete je.

1. recept na konzervování okurek s pomadorami.

Konzervované okurky - recepty

Chcete-li připravit takový blank, budete potřebovat jednu třílitrovou nádobu:

 • hlavní přísady jsou okurky a rajčata,
 • stejně jako pro solanku - jedna polévková lžíce (bez skluzu) hrubé stolní soli, jedna polévková lžíce (bez skluzu) granulovaného cukru, jeden litr čisté studené vody, jedna polévková lžíce 25% octa.
 • jako koření bereme hřebíček, bobkový list, koření, snítky čerstvého kopru a česneku.

Vybereme okurky a rajčata přibližně stejného stupně zralosti, malých velikostí (aby snadno procházeli hrdlem nádoby) a důkladně je opláchneme studenou vodou.

Poté, do předem připravené třílitrové nádoby, promyté a zahřáté na páru po dobu 15-17 minut, vložte několik větviček kopru, listy lavrushky, pepře, hřebíčku, stroužky česneku (stačí 2-3 kousky) a navíc položíme okurky pevně rajčata.

Poté naplňte obsah nádoby vroucí vodou a nechte vyluhovat asi 20 minut. Potom nalijte vodu do kastrolu, přiveďte ji k varu, přidejte ocet, cukr a sůl, vařte další 2 minuty a ihned nalijte solanku do sklenice. Zůstane pouze převrátit nádobu s vařeným víkem a otočit ji vzhůru nohama.

2. konzervování recepty salát okurky - okurkový salát

Konzervované okurky - recepty

K přípravě takového salátu potřebujeme:

 • jeden kilogram okurek
 • pět set gramů rajčat
 • tři sta gramů mrkve
 • dvě středně papriky
 • dvě stě gramů cibule
 • padesát gramů slunečnicového oleje
 • dvě polévkové lžíce soli
 • nějaký mletý černý pepř

Nejprve si umyjte a oloupejte mrkev a okurky a potom je hrubě otřete na struhadle, ale tyto dvě ingredience nemíchejte dohromady. Potom z jádra oloupeme cibuli a papriku se semeny a nakrájíme je na malé kostky..

Poté položte kostky cibule a mrkev na slunečnicový olej zahřátý na pánvi a opečte, dokud nebude mít cibule zlatý odstín. Mezitím myjeme rajčata, nakrájíme je na polovinu a necháme je projít mlýnkem na maso, jako při vaření adjiki.

Poté přidejte do směsi cibule a mrkve, papriky, okurek, rajčatové hmoty, soli a pepře a nechte vše asi 40-45 minut..

Když je salát dušený, umyjte sklenice a sterilizujte je na páře. Hotový salát rozložíme do sklenic a pevně utěsníme. Plechovky otočíme vzhůru nohama a zabalíme je do něčeho teplého na 12–15 hodin.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované okurky - recepty